TK KBS

Dnes je streda 19. 02. 2020   Meniny má Vlasta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

  Top témy
Všetky
Pápež - Thajsko a Japonsko

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Benedikt XVI.: Deti - každý z vás je darom Boha pre Mexiko
P:3, 25. 03. 2012 09:28, ZAHMexiko, 25. marca (RV) - Po skončení sobotnej návštevy mexického prezidenta sa Svätý Otec v sprievode leónskeho arcibiskupa Martína Rábaga stretol s deťmi, ktoré zaplnili Námestie pokoja, pred palácom La Casa del Conde Rul. Prinášame príhovor Benedikta XVI. v plnom znení.

Drahé deti,

som rád, že sa môžem s vami stretnúť a vidieť vaše radostné tváre, ktoré zapĺňajú toto pekné námestie. Vy zaujímate veľmi dôležité miesto v pápežovom srdci. A v tejto chvíli by som chcel, aby to vedeli všetky deti Mexika, zvlášť tie, ktoré znášajú ťarchu utrpenia, opustenosti, násilia alebo hladu, ktorý ste v týchto mesiacoch kvôli suchu silne pocítili v niektorých regiónoch. Vďaka za toto stretnutie viery, za sviatočnú atmosféru a radosť, ktorú ste vyjadrili piesňami. Dnes sme plní radosti a to je dôležité. Boh chce, aby sme vždy boli šťastní. On nás pozná a miluje nás. Ak dovolíme, aby Kristova láska zmenila naše srdce, potom budeme môcť zmeniť svet. Toto je tajomstvo autentickej radosti.

Toto miesto, na ktorom sa nachádzame, má meno vyjadrujúce túžbu prítomnú v srdciach všetkých národov: „pokoj”. Dar, ktorý pochádza zhora. «Pokoj vám» (Jn 20,21). To sú slová vzkrieseného Pána. Počúvame ich pri každej omši a dnes znovu zaznievajú tu, s nádejou, že každý sa premení na rozsievača a ohlasovateľa tohto pokoja, za ktorý Kristus dal svoj život.
Ježišov učeník neodpovedá na zlo zlom, veď je vždy nástrojom dobra, hlásateľom odpustenia, nositeľom radosti, služobníkom jednoty. Ježiš chce v každom z vašich životov písať príbeh priateľstva. Kiežby ste ho mali teda za svojho najlepšieho priateľa. On vám nikdy neprestane hovoriť, ako vás všetkých a vždy miluje, a robiť vám dobre. Počúvajte ho a budete mať s ním pevný vzťah, ktorý vám bude pomáhať aj v najťažších situáciách.

Prišiel som, aby ste pocítili moju lásku. Každý z vás je darom Boha pre Mexiko a pre svet. Vaša rodina, cirkev, škola a tí, čo majú zodpovednosť v spoločnosti, musia spoločne pracovať na tom, aby ste vy mohli ako dedičstvo dostať lepší svet, bez nenávisti a rozdelenia.

Preto by som chcel pozdvihnúť môj hlas a vyzvať všetkých, aby chránili deti a starali sa o ne, aby nikdy nevyhasol ich úsmev, aby mohli žiť v pokoji a hľadieť do budúcnosti s nádejou.

Vy, moji malí priatelia, nie ste sami. Vsaďte na pomoc Krista a vašej cirkvi, aby ste mohli viesť život kresťanským spôsobom. Zúčastňujte sa na nedeľnej svätej omši, na katechézach, zapojte sa do nejakej skupinky apoštolátu a hľadajte miesta modlitby, bratstva a dobročinnej lásky. Tak žili blahoslavení Cristobal, Anton a Ján, malí hrdinovia z Tlaxcala, ktorí poznajúc Krista v časoch prvej evanjelizácie Mexika objavili, že neexistuje väčší poklad ako je on. Boli malí ako vy a od nich sa môžeme učiť, že neexistuje nejaký určitý vek pre lásku a službu.

Chcel by som stráviť s vami viac času, ale musím už ísť. Aj naďalej budeme spojení v modlitbe. Pozývam vás teda, modliť sa stále, dokonca aj doma, aby ste zakúsili radosť z rozhovoru s Bohom v rodine. Modlite sa za všetkých, aj za mňa. Aj ja sa budem modliť za vás, aby Mexiko bolo domovom, kde všetky jeho deti žijú v radosti a zhode. Zo srdca vás žehnám a povzbudzujem vás, aby ste zaniesli lásku a požehnanie pápeža vašim rodičom a súrodencom, rovnako ako všetkým vašim drahým. Kiež vás Panna Mária sprevádza. Mnohokrát ďakujem, moji malí priatelia!

Preložila: sr. Jaroslava Kochjarová CJ( TK KBS, RV jak; ml ) 20120325005   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1130 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2020