[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 27. 03. 2023   Meniny má Alena      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mexické denníky a časopisy o návšteve Svätého Otca
P:3, 22. 03. 2012 15:32, ZAH

Mexiko, 22. marca (RV) – Už niekoľko dní zaujíma nadchádzajúca návšteva Svätého Otca popredné stránky národných i miestnych denníkov a časopisov v Mexiku. Odlišujúce sa odtiene rôznych titulkov dávajú však vyniknúť spokojnosti a radostnému očakávaniu prijatia Benedikta XVI.. Televízne a rozhlasové stanice, najmä v štáte Guanajuato, sa už niekoľko týždňov sústreďujú na osobnosť Benedikta XVI: jeho život, publikácie, kňazstvo, akademickú univerzitnú činnosť, jeho vymenovanie za kardinála a zvolenie za pápeža.

Napríklad denník A.M. uvádza na prvej strane článok s názvom „Pápež znepokojený násilím”. Píše v ňom o nádeji, ktorú prináša Svätý Otec už aj tým, že sa počas návštevy bude zaujímať o problémy mexickej spoločnosti, spojené s násilím a obchodom s narkotikami. Článok cituje hovorcu Svätej stolice P. Lombardiho z tlačovej konferencie, na ktorej predstavil 23. apoštolskú cestu Benedikta XVI. Prináša tiež reprodukciu jedného z mnohých plagátov vyvesených na území miest, ktorými bude Svätý Otec prechádzať do Leónu, Silaa a Guanajuata. Na jednom z nich je vyobrazený pápež s úsmevom a text: „Benedikt XVI., Guanajuato ťa víta s otvorenou náručou”.

Denník El Heraldo dáva do pozornosti stavbu pódia s oltárom v parku Bicentenario, kde bude Svätý Otec sláviť svätú omšu. Informuje, že bolo distribuovaných už asi 300-tisíc vstupeniek, ale odhaduje sa, že veľký otvorený priestor môže pojať až 500-tisíc ľudí. Ďalší príspevok hovorí o kľúčoch troch miest, ktoré budú darované pápežovi počas návštevy.

Polemickejší tón má podnadpis na prvej strane denníka Milenio: „Kvôli návšteve pápeža tarify v hoteloch vyššie o 400 %”. Kriticky komentuje aj práce v parku Bicentenario a otvorene urážlivo vyznieva správa s titulkom: „Prvý zázrak Benedikta XVI.: hotel postavený za tri mesiace“.

Ďalšie periodiká uvádzajú, že náklady vynaložené vládou štátu Guanjuato dosahujú asi 126 miliónov pesos, čo zodpovedá približne ôsmym miliónom eur. Ale hovoria aj o 7-tisíc dobrovoľníkoch, ktorí budú na rôznych miestach poskytovať zadarmo svoj čas a energiu v službe pútnikom, uvádzajú aj technické údaje týkajúce sa apoštolskej cesty, ktorej dĺžka je 22 375 km, a sledovať ju bude priamo na mieste 78 žurnalistov. Denník Le altre estate sa venuje hlavným témam návštevy, napríklad v článku „Pápež pretavuje v Mexiku kresťanské hodnoty”.

( TK KBS, RV jak; ml ) 20120322036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]