[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zasadala výkonná rada Svetovej konferencie sekulárnych inštitútov
P:3, 06. 03. 2012 11:52, ZAH

Rím, 6. marca (RV CZ) – Na čele výkonnej rady Svetovej konferencie sekulárnych inštitútov stojí Poľka Eva Kusz. V programe zasadnutia bola okrem iného príprava na všeobecné zhromaždenie týchto inštitúcii, ktoré bude v júli v Assisi. Hovorilo sa tiež o evanjelizácii. Konferencia bola totiž prizvaná k predloženiu pripomienok k lineamentom blížiacej sa biskupskej synody venovanej novej evanjelizácii. Laické inštitúty majú v tomto smere vlastnú skúsenosti, o ktorej hovorí aj Ewa Kusz.

„Problematika novej evanjelizácie je nám veľmi blízka. Pôsobíme na tomto poli nielen skrze usporiadania nejakých akcií, ale sme prítomní v určitých pracovných prostrediach, v sociálnych alebo politických kontextoch. Natoľko, nakoľko je to možné, sa každý z nás pokúša žiť zjednotený s Kristom a tak vnášať do spoločnosti evanjeliové hodnoty. K podstate laických inštitútov patrí to, že každý vedie svoj vlastný apoštolát. Kde je možné viesť rozhovor, tam sa hovorí. Tým hlavným ale zostáva jednoducho byť a prinášať evanjelium na miesta, kde sa pohybujeme. To umožňuje vyjadrovať sa k všetkým možným témam dnešného sveta. Ja som napríklad psychologička a sexuologička. Ako je známe, aspoň u nás v Poľsku, sa sexuológia skôr zriedka spája s kresťanskou antropológiou. Je teda umenie byť v tomto prostredí s našimi hodnotami,“ hovorí Ewa Kusz, predsedkyňa Svetovej konferencie laických inštitútov.

( TK KBS, RV CZ; ml ) 20120306020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]