[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 16. 06. 2021   Meniny má Blanka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Obnova misií po roku – misijný víkend v Eliášovciach
P:3, 20. 02. 2012 09:49, DOM

Nový Život – Eliášovce, 20. februára (TK KBS) - Pred rokom sa skončili vo farnosti Nový Život – Eliášovce ľudové misie, ktoré sa konali po 67 rokoch. Počas uplynulého víkendu sa misionári zo Spoločnosti Božieho Slova vrátili opäť do farnosti, aby povzbudili veriacich v misijnej činnosti a v nasledovaní Krista. Misijný víkend otvoril v piatok večer P. Elias Ohoiledwarin SVD, misionár z Indonézie pôsobiaci v maďarskej provincii. V homílii sa zameral na evanjelium dňa o sebazaprení, ktoré je hlavne v dnešnej dobe bez viery v Boha veľmi náročné. Pred a po svätej omši bolo stretnutie detí a mládeže v Pastoračnom centre Istvána Holocsyho.

V sobotu pokračovala duchovná obnova v mariánskom duchu. Svätú omšu celebroval provinciálny predstavený provincie verbistov P. Ferenc Juhos SVD. V homílii sa zameral na mariánsku úctu, ako aj príkladný život Panny Márie, ktorý je hodný nasledovania hlavne v prijímaní Božej vôle. Po svätej omši sa veriaci presunuli do pastoračného centra na video prezentáciu o misijnom diele Spoločnosti Božieho Slova, po ktorej nasledovala diskusia. Popoludní trávili mladí s Alexom Szabóm SVD na priateľskom futbalovom zápase v telocvični miestnej základnej školy.

Program misijného víkendu vyvrcholil v nedeľu 19. februára slávnostnou svätou omšou vo farskom kostole sv. Petra a Pavla. V homílii sa páter Juhos zamýšľal nad čnosťou nádeje a všetkých prítomných opäť povzbudil k misijnému poslaniu vo svojej rodine i všade tam, kam ich Pán denne posiela. Po skončení sa všetci veriaci presunuli ku kaplnke Najsvätejšej Trojice, ktorá sa nachádza na hlavnej ceste v centre obce.

Kaplnka bola rekonštruovaná v spolupráci s obcou na čele so starostom Tiborom Fehérom, Trnavským samosprávnym krajom, farským úradom, ako aj s miestnymi podnikateľmi. Slávnostne ju požehnal P. Ferenc Juhos SVD a následne do nej umiestnili kópiu pôvodného obrazu zo začiatku 20. storočia. Misijný víkend skončil pohostením – agapé v Kultúrnom dome v Eliášovciach, kde veriaci strávili príjemné chvíle s misionármi s vyslovením priania do skorého videnia.

TK KBS informoval Robert Masicza

( TK KBS, rm,ml; pz ) 20120220013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]