[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Relikvia sv. Cyrila na stretnutí s rehoľníkmi v Michalovciach
P:3, 05. 02. 2012 08:36, DOM

Michalovce, 5. februára (TK KBS) - Pri príležitosti februárovej fatimskej soboty, ktorá je v Košickej eparchii súčasne stretnutím biskupa s rehoľníkmi, bola do Chrámu Svätého Ducha v Michalovciach umiestnená relikvia sv. Cyrila. V tematickej prednáške o. Polykarp Š. Jacoš OSBM na príklade bl. biskupa-mučeníka Pavla Gojdiča ukázal, ako Boh tajomnými cestami povoláva do zasväteného života. Mladý kňaz Peter voľakedy utekal pred ruchom sveta do monastiera, kde dosiahol veľký stupeň osobnej dokonalosti. Tam ho napriek jeho skromnosti zastihlo vymenovanie za biskupa do Prešova. „Aj dnes je možné odpovedať na volanie k zasvätenému životu, ktorý je darom pre Cirkev i pre svet,“ uviedol prednášajúci.

Archijerejskú sv. liturgiu slávil vladyka Milan Chautur spolu s rehoľnými i eparchiálnymi kňazmi. V kázni vladyka vyzdvihol historickú udalosť prinesenia relikvie sv. Cyrila, ktorý pri konci svojho apoštolského života sa sám stal rehoľníkom. Upozornil na skutočnosť, že Boh prekonáva časové obmedzenia a v relikviách i po stáročiach je prítomná zvláštna sila. Z toho dôvodu je putujúca relikvia sv. Cyrila príležitosťou na oživenie viery v našich rodinách i srdciach. Veď ide o nášho otca a učiteľa vo viere, spolupatróna Európy a našej miestnej cirkvi. Napriek extrémnemu počasiu sa slávenia zúčastnilo veľa veriacich, ktorí si odnášali domov pokoj srdca.

Popoludní sa prítomní rehoľníci stretli na duchovnej obnove v priestoroch kláštora. Príležitostnú prednášku pre nich predniesol o. Metod M. Lukačik CSsR.

TK KBS informoval Michal Hospodár( TK KBS, mh; ml ) 20120205003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]