[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 08. 2022   Meniny má Milica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Košická eparchia prijala putovnú relikviu sv. Cyrila
P:3, 02. 02. 2012 16:29, DOM

Košice, 2. februára (TK KBS) - Na sviatok Stretnutia Pána bola odovzdaná putovná relikvia sv. Konštantína-Cyrila Košickej eparchii. Zo Spiša ju priniesol diecézny biskup Štefan Sečka a v košickej gréckokatolíckej katedrále ju krátkym obradom prijal vladyka Milan Chautur, košický eparchiálny biskup. Relikvia bude putovať po farnostiach Košickej eparchie dva mesiace.

Po modlitbe Akatistu k sv. Cyrilovi a Metodovi nasledovala archijerejská liturgia aj za účasti kňazov na zaslúženom odpočinku. V príležitostnej kázni o. biskup Sečka poukázal na to, že Cirkev je vo svojej podstate vždy misionárska. Vysvetlil pojem „misie“ a aplikoval ho na všetky skupiny cirkevného spoločenstva ako sú kňazi, laici, starí i mladí. Taktiež vyzdvihol zásluhu solúnskych bratov na úspešnej evanjelizácii našich predkov, v ktorej kontinuálne pokračuje dnešná Cirkev. Lebo „pôvodcom spásy človeka je Kristus“ a bez prijatia Krista je ľudský život mimo Božieho plánu. Na záver vyzval prítomných k vydávaniu svedectva lásky k ľuďom, ktorí ešte potrebujú spoznať Krista.

V rámci slávenia sviatku bolo ešte posvätenie sviečok a myrovanie. Vladyka Milan poďakoval za prinesenie relikvií, v ktorých sa k nám približuje Božia milosť a rastie úcta k jednému z vierozvestcov. Kňazom na zaslúženom odpočinku poprial veľa síl do osobného života a udelil archijerejské požehnanie. Po slávení nasledovalo neformálne stretnutie otcov biskupov s kňazmi v priestoroch rezidencie.

TK KBS informoval Michal Hospodár

( TK KBS, mh; ml ) 20120202030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus