[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

S biskupom Viliamom Judákom sa stretli rehoľníci v Nitre
P:3, 02. 02. 2012 12:18, DOM

Nitra, 2. februára (TK KBS) - Z príležitosti Dňa zasväteného života sa 2. februára stretli v Nitre rehoľníčky a rehoľníci pôsobiaci v Nitrianskej diecéze. Ich spoločný program sa začal svätou omšou v miestnej katedrále svätého Emeráma. Predsedal jej diecézny biskup Mons. Viliam Judák. V príhovore po evanjeliu hovoril o poslaní rehoľníkov v dnešnom svete: „Bohu zasvätená osoba žije vo svojej dobe, ale jej srdce presahuje časnosť a ukazuje aj dnešnému človekovi, ktorého často spútavajú veci tohto sveta, že jeho pravým a celkom završujúcim určením je Boh sám. Áno, to je skutočnosť, ktorú máte a ktorú máme všetci ako kresťania – nielen v svetlo Božie veriť, ale ho aj žiť, svietiť iným dobrým príkladom“.

Nitriansky biskup adresoval prítomným aj slová vďaky za ich službu, ktorú preukazujú evanjeliu. „Vďaka za vašu lásku k chudobným a trpiacim, za vašu námahu na poli výchovy, vzdelávania, kultúry, charity, za vaše nepretržité modlitby, ktoré z vašich domov vystupujú hore k nebu. Vďaka vám aj za utrpenie, ktoré spájate s Kristovým za dobro Cirkvi. (...) Vďaka za mnohé a rôzne aktivity, ktoré sprevádzate s vierou a láskou“, povedal Mons. Viliam Judák. Rehoľníkov povzbudil a vyslovil želanie, aby ich preblahoslavená Panna Mária, vzor Bohu zasväteného života, sprevádzala, stála pri nich, aby mohli byť pre všetkých ľudí prorockým znakom nebeského kráľovstva.

Na území Nitrianskej diecézy rozvíja svoje duchovné aktivity 16 ženských a 15 mužských reholí. Súčasťou nitrianskeho kňazského presbytéria je 74 rehoľných kňazov.

TK KBS informoval Miroslav Lyko

( TK KBS, mly; ml ) 20120202023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]