[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 28. 11. 2020   Meniny má Henrieta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

  COVID-19
Núdzový stav

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi chystajú stretnutia s rehoľníkmi a rehoľníčkami
P:3, 27. 01. 2012 14:31, DOMBratislava, 27. januára (TK KBS) – Pri príležitosti Dňa zasväteného života, kedy si Bohu zasvätené osoby – rehoľníci a rehoľníčky – pripomínajú zasvätenie svojho života Bohu, pozývajú biskupi na spoločné stretnutia. V ten deň si pred miestnym biskupom symbolicky obnovujú svoje rehoľné sľuby (chudoby, čistoty a poslušnosti) a zúčastnia sa na spoločných stretnutiach.

Deň zasväteného života zaviedol ešte v roku 1997 pápež Ján Pavol II. Stanovil, aby sa slávil 2. februára, v deň sviatku Obetovania Pána. Nadviazal na tradíciu začatú za pápeža Pavla VI., keď sa v ten deň schádzali do baziliky sv. Petra vo Vatikáne rehoľníci a rehoľníčky z celého Ríma.

TK KBS prináša rozpis stretnutí rehoľníkov a rehoľníčiek s biskupmi:

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

Bratislavský arcibiskup a metropolita Mons. Stanislav Zvolenský sa stretne s rehoľníkmi a rehoľníčkami vo štvrtok 2. februára o 17:00 h na slávnostnej svätej omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave a následne o 18.30 h bude program stretnutia pokračovať v aule Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda.

Zdroj: Jozef Haľko (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA

Vo štvrtok 2. februára, na sviatok Obetovania Pána – Hromnice, sa pri príležitosti Dňa zasväteného života uskutoční pravidelné stretnutie trnavského arcibiskupa s predstaviteľmi reholí na území Trnavskej arcidiecézy. Stretnutie začne o 16.00 hod. v Bazilike sv. Mikuláša v Trnave svätou omšou, ktorú bude celebrovať trnavský arcibiskup Mons. Róbert Bezák za spoluúčasti rehoľných kňazov arcidiecézy. Rehoľníci a rehoľníčky spolu pripravili i program modlitieb a spevov počas svätej omše, na ktorej si obnovia rehoľné sľuby.

Zdroj: Lucia Drábiková (hovorkyňa diecézy)
-----------------------------------------------------------------

NITRIANSKA DIECÉZA

V rámci Dňa zasväteného života sa nitriansky biskup Mons. Viliam Judák 2. februára stretne s rehoľníkmi, ktorí pôsobia v Nitrianskej diecéze. Stretnutie sa začne 9:30 h svätou omšou v Katedrále sv. Emeráma v Nitre. Hlavným celebrantom bude Mons. Viliam Judák. Program bude pokračovať v aule Kňazského seminára sv. Gorazda prednáškami na tému zasväteného života.

Zdroj: Miroslav Lyko (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

Žilinský biskup Mons. Tomáš Galis pozýva ctihodné rehoľné sestry a ctihodných rehoľných bratov vo štvrtok 2. februára na spoločné slávenie Svetového dňa zasväteného života do Katedrály Najsvätejšej Trojice v Žiline. Program začne o 16.15 eucharistickou adoráciou, o 17.00 bude svätá omša spojená s večernými chválami a program bude pokračovať v diecéznom centre o 18.30 prednáškou ThDr. don Štefana Turanského, PhD. na tému Poslanie zasväteného života v dnešnej dobe.

Zdroj: Peter Holbička (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------

BANSKOBYSTRICKÁ DIECÉZA

Diecézny administrátor Mons. Marián Bublinec pozýva 28. januára do Banskej Bystrice rehoľníkov, bratov a sestry laických a apoštolských hnutí či spoločenstiev na spoločnú svätú omšu pri príležitosti Dňa zasväteného života 2012. Eucharistická slávnosť v Katedrále sv. Františka Xaverského spojená so symbolickým obnovením rehoľných sľubov podľa príslušného stavu sa začne o 9.00 h. Nasledovať bude spoločná eucharistická adorácia od 10.00 do 10.30 h v Katedrále.

Zdroj: Zuzana Juhaniaková (hovorkyňa diecézy)
-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

Košický arcibiskup a metropolita Mons. Bernard Bober sa stretne s rehoľníkmi 4. februára predpoludním v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho v Košiciach.

Zdroj: Jaroslav Fabian (hovorca)
-----------------------------------------------------------------

SPIŠSKÁ DIECÉZA

Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka pozýva zasvätené osoby pôsobiace v Spišskej diecéze na stretnutie, ktoré sa uskutoční v sobotu 4. februára 2012 v Spišskej Kapitule.

Zdroj: Peter Majda (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

Rožňavský biskup Mons. Vladimír Filo pozýva rehoľníkov na stretnutie 2. februára. Slávnosť začne požehnaním sviec v Kostole sv. Františka Xaverského (v strede Námestia baníkov) o 10.00 h a bude pokračovať procesiou do Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave, kde budú účastníci sláviť svätú omšu zo sviatku Obetovania Pána. Po svätej omši bude v priestoroch biskupského úradu prednáška otca biskupa Fila.

Zdroj: Martin Keruľ (kancelár)
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV sui iuris

PREŠOVSKÉ ARCIBISKUPSTVO

Prešovský arcibiskup a metropolita bude v sobotu 4. februára o 10:00 h sláviť archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti fatimskej soboty a tradičného stretnutia prešovského arcibiskupa a metropolitu so zasvätenými osobami – s rehoľníkmi a rehoľnými sestrami. Stretnutie sa uskutoční v Ľutine.

Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca)
-----------------------------------------------------------------

KOŠICKÁ EPARCHIA

Na fatimskej sobote 4. februára v Chráme Svätého Ducha v Michalovciach bude stretnutie vladyku Milana Chautura s rehoľníkmi Košickej eparchie.

Michal Hospodár (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk; ml ) 20120127026   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]