[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňazská rekolekcia o obsahu nášho ohlasovania
P:3, 12. 01. 2012 09:13, DOM

Banská Bystrica, 11. januára (TK KBS) - Stretnutie kňazov Banskobystrickej diecézy 10. januára v Banskej Bystrici – Badíne sa nieslo v duchu pokračujúcej prípravy na biskupskú synodu o novej evanjelizácii v októbri 2012. Program rekolekcie na celodiecéznej úrovni v Kňazskom seminári sv. Františka Xaverského otvoril slávením svätej omše diecézny administrátor Mons. Marián Bublinec.

V homílii sa prítomným, teda nielen kňazom, prihovoril špirituál seminára Ľubomír Grega. Špirituál poukázal na kvalitu modlitby. Modlitba dôverujúceho človeka, ako podčiarkol Grega, by mala byť pokorná, statočná a vytrvalá. V súvislosti s témou ohlasovania, na ktorú bola kňazská rekolekcia zameraná, špirituál predostrel rečnícku otázku: Čo sa dá počuť z našich kňazských úst?

Na obsah ohlasovania, teda na III. časť pápežského dokumentu Evangelii nuntiandi, sa v prednáške zameral Mons. Marián Bublinec. „Ak si uvedomíme, že pravdy viery sú oknom do iného sveta a my máme cez ne pozorovať Slnko, ktoré nás miluje a žasnúť nad ním, uvedomíme si i to, že potrebujeme bratov a sestry, potrebujeme Cirkev,“ okrem iného poznamenal Bublinec.

Porovnanie metódy Lectio divina s klasickým rozjímaním nad Svätým písmom v druhej prednáške analyzoval biblista Blažej Štrba. Súčasťou biblickej prednášky bolo i krátke priblíženie novovydaného českého prekladu knihy Nad evangeliem podle Lukáše z úst sr. Anny Mátikovej z kongregácie Dcér svätého Pavla. Publikácia je výkladom Lukášovho evanjelia od známeho autora Silvana Fausiho SJ, v ktorom nechýba odbornosť podaná i pre širšie publikum prijateľným a rozjímavým štýlom.

TK KBS informovala Zuzana Juhaniaková

( TK KBS, zj; ml ) 20120112023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]