[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 16. 06. 2021   Meniny má Blanka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Šofranko: Mojím zámerom je upriamiť pozornosť na aktivity pápeža i Cirkvi
P:3, 10. 10. 2011 10:28, DOM

Bratislava 10. októbra (TK KBS/RV) – Aktivity pápeža Benedikta XVI., celej Rímskej kúrie a život Cirkvi vo svete. To sú hlavné body, na ktoré sa chce vo vysielaní zamerať nový vedúci slovenskej redakcie Vatikánskeho rozhlasu (VR) Jozef Šofranko, SJ. TK KBS v rozhovore priblížil aj dve novinky, ktoré čakajú poslucháčov rozhlase. Šofranko na začiatku októbra vymenil Petra Dufku, SJ, ktorý po dvojročnom pôsobení v rozhlase dostal od provinciála slovenských jezuitov Petra Bujka SJ nové poslanie. Bude vyučovať spirituálnu teológiu na Pápežskom orientálnom inštitúte v Ríme.

“Vatikánsky rozhlas má svoj osobitný charakter. Je dôležité uvedomiť si, že je jediným oficiálnym spravodajským médiom Svätej stolice. Od svojho založenia bolo zverené jezuitom a túto misiu nanovo potvrdil pápež Benedikt XVI. hneď na začiatku svojho pontifikátu,“ uviedol nový vedúci slovenskej redakcie VR Jozef Šofranko, SJ. Z tohto dôvodu je podľa neho prvoradým poslaním rozhlasu informovať o všetkých aktivitách Svätého Otca, jeho stretnutiach a posolstvách. Do tohto poslania patrí aj informovanie o aktivitách celej Rímskej kúrie a tiež o živote Cirkvi vo svete. „Mojím zámerom je na prvom mieste upriamenie pozornosti v našom vysielaní na tento bod. Na druhom mieste sú témy súčasnej doby, na ktorých veľmi záleží Svätému Otcovi, ako sú viera súčasného človeka, rodina, miesto a zodpovednosť kresťanov vo svete, nová evanjelizácia, medzináboženský dialóg a ekumenizmus, nespravodlivosť vo svete, ekológia... Myslím si, že so súčasnou programovou štruktúrou, ktorú vytvorili moji predchodcovia za dlhé roky fungovania tejto redakcie, je realizácia tohto cieľa veľmi dobre uskutočniteľná. Vatikánsky rozhlas pre svoju osobitosť nekonkuruje iným spravodajským agentúram. Hovoriť o nejakých konkrétnych zmenách vo vysielaní po tomto krátkom čase, čo túto funkciu zastávam, je ešte predčasné. Čo už môžem potvrdiť je, že rubriku pravidelných piatkových zamyslení nad nedeľnými čítaniami prevzal P. Milan Bubák SVD a mesačnú rubriku Spiritualita súčasného človeka bude pripravovať P. Peter Dufka SJ.“ dodáva Šofranko.

Nový vedúci slovenskej redakcie Vatikánskeho rozhlasu (VR) Jozef Šofranko, SJ má 34 rokov a pochádza z Prešova. Do Spoločnosti Ježišovej vstúpil v roku 1996. Základné filozofické a teologické štúdiá absolvoval na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave. Po skončení štúdií a vysviacke v roku 2006 pôsobil do roku 2008 na fare v Banskej Bystrici – Radvani, ktorú spravovali jezuiti. Od septembra 2008 sa venuje štúdiu Kánonického práva na Pápežskej univerzite Gregoriáne v Ríme a od 1. októbra tohto roku po Petrovi Dufkovi SJ prevzal vedenie Slovenskej redakcie VR, kde už od roku 2002 pravidelne prichádzal na niekoľkomesačné stáže. Novinárskej činnosti som sa venoval aj pri redigovaní bulletinu Jezuiti Dnes.

( TK KBS, ml; ml ) 20111010011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]