[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 11. 2023   Meniny má Henrieta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Návštevu pápeža v Nemecku bilancuje hovorca Svätej stolice
P:3, 26. 09. 2011 22:00, ZAH

Hovorca Svätej stolice, páter Federico Lombardi, zhodnotil pápežovu apoštolskú cestu v Nemecku. "Išlo o veľmi jednotnú cestu, čo sa týka jej poňatia, prejavov a sústredenosti Svätého Otca na motto "Kde je Boh, tam je budúcnosť". Toto jednotné založenie sa potom vyjadrovalo rôznymi smermi - prvý deň predovšetkým v prejave, ktorým sa pápež obrátil k najvyšším politickým autoritám, ale tiež k nemeckej spoločnosti ako celku. Potom tu bol dialogický, ekumenický a medzináboženský rozmer a konečne stretnutie s nemeckou katolíckou cirkvou," uviedol Lombardi pre Vatikánsky rozhlas.

Páter Lombardi sa dotkol aj dvoch neverejných stretnutiach, pri ktorých pápež nepredniesol oficiálne prejavy - nedeľnom obede s nemeckými biskupmi a prijatie sudcov Nemeckého ústavného súdu. Svätý Otec sa obrátil k nemeckým biskupom veľmi láskavými a chápavými slovami, zdôraznil hovorca. Dokazujú jeho veľkú starosť o problémy nemeckej cirkvi, ktoré sú závažné a týkajú sa otázok pastoračného charakteru i vzťahu ku spoločnosti, povedal Lombardi.

"Stretnutie s ústavnými sudcami považujem za veľmi významné. Nadväzuje na zreteľné odkazy k nemeckej ústave, ktoré sa vyskytli v pápežových prejavoch. K spísaniu nemeckej ústavy vo svojej dobe prispeli významnou mierou kresťania a v jej úvode okrem iného stojí "v našej zodpovednosti pred Bohom a pred ľuďmi". Stretnutie so sudcami znamená stretnutie s ľuďmi, ktorí v danej krajine dohliadajú na zachovávanie vernosti tejto ústave," uviedol hovorca Svätej stolice.

( TK KBS, RV CZ, jag; ml ) 20110926026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]