[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Päťdesiat mladých animátorov začalo Lídersku animátorsku školu
P:3, 25. 09. 2011 22:07, DOM

Začiatkom augusta spustilo Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) prípravy Líderskej animátorskej školy (LAŠ). Počas uplynulého víkendu sa začala realizačná fáza tohto projektu. Vo Važci sa dnes skončilo prvé víkendové stretnutie školy zameranej na zlepšenie vodcovských schopností mládežníckych vedúcich. Navštevuje ju päťdesiat animátorov z celého Slovenska. Projekt je podporený z programu Mládež v akcii.

Škola pozostáva z ôsmich víkendových sústredení. Počas nich mladí lídri získajú základné vedomosti týkajúce sa vodcovstva, delegovania ľudí, plánovania či tímovej spolupráce. Priestor bude aj na rozvíjanie praktických zručností v oblasti vodcovstva, osobné poradenstvo a duchovú formáciu. Účastníci sú rozdelení do piatich skupín. Tie slúžia na hlbšie budovanie vzťahov a výmenu skúseností medzi nimi. "Uvedomujeme si, že počet účastníkov školy je dosť vysoký. Preto považujeme za potrebné vytvoriť priestor pre osobnejšiu komunikáciu a vzájomné zdieľanie", vysvetlil Peter Broz, zodpovedný za LAŠ. Kvalitu školy a potrebu stretávania sa lídrov z celého Slovenska oceňujú aj samotní účastníci. "Už počas prvého stretnutia sme vytvorili spoločenstvo, ktoré sa mohlo otvorene rozprávať o svojich skúsenostiach a problémoch vo vedení. Spoločne sme hľadali nové možnosti spolupráce na celoslovenskej úrovni. Verím, že to je len začiatok", uviedol účastník školy Ján Hudáček. Mladí lídri majú pred sebou ešte sedem spoločných víkendov. Projekt Líderskej animátorskej školy potrvá do júna 2012.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako dvadsať rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovnú formáciu a ďalšie neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. Vzdeláva dobrovoľníkov a profesionálnych pracovníkov s mládežou formou kurzov, školení a seminárov. Námety na prácu s mládežou ponúka animátorom prostredníctvom webovej stránky www.animator.sk.

TK KBS informovala Mária Janusová( TK KBS, mj; ml ) 20110925009   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]