[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 28. 11. 2023   Meniny má Henrieta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež pred modlitbou Anjel Pána: Nesmieme mať strach zo všetkých starostí
P:3, 25. 09. 2011 11:55, ZAH

Pápež Benedikt XVI. sa dnes v závere svätej omše, pred modlibou Anjel Pána, ešte raz prihovoril veriacim, na letisku vo Freiburgu. TK KBS prináša jeho príhovor v celom znení.

Drahí bratia a sestry,

chceli by sme ukončiť túto slávnostnú svätú omšu modlitbou Anjel Pána. Táto modlitba nám stále znovu pripomína historický začiatok našej spásy. Archanjel Gabriel predstavuje Panne Márií plán Božej spásy, podľa ktorého sa ona má stať Matkou Vykupiteľa. Mária je z toho rozrušená. Ale anjel jej hovorí slová útechy: „Neboj sa, Mária, pretože si našla milosť u Boha.“ Teraz môže Mária povedať svoje veľké „áno“. Toto „áno“ tomu, že je služobnicou Pána, je súhlas plný dôvery s Božím plánom a našou spásou. A nakoniec Mária hovorí toto „áno“ všetkým nám, ktorí sme jej pod krížom boli zverení ako deti (por. Jn 19,27). Nikdy neodvolá tento prísľub. A práve preto sa musí nazývať šťastnou, dokonca blahoslavenou, pretože uverila, že sa splní to, čo jej povedal Pán (por. Lk 1,45).

Teraz, v modlitbe Anjel Pána, sa môžeme pridať k tomuto Máriinmu „áno“ a s dôverou odpovedať na krásu Božieho plánu a prozreteľnosti, ktorú On, vo svojej milosti, pre nás pripravil. Potom sa aj v našom živote stane Božia láska takmer telom, bude stále viac nadobúdať tvar. Nesmieme mať strach zo všetkých našich starostí. Boh je dobrý. Zároveň môžeme cítiť podporu spoločenstva mnohých veriacich, ktorí sa v tejto chvíli modlia modlitbu Anjel Pána spolu s nami, na celom svete prostredníctvom televízie a rádioprijímačov.

Preložila Rút Lačná

( TK KBS, rl; ml ) 20110925004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]