[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 10. 2021   Meniny má Demeter       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi z Indie ocenili slovenskú pomoc v projekte Adopcia na diaľku®
P:3, 23. 09. 2011 13:43, DOM

Biskupi z Indie dnes ocenili pomoc Slovákov, ktorí sú zapojení do projektu Adopcia na diaľku®. Projekt oslavuje 15. výročie svojho vzniku. Slovenská katolícka charita, ktorá ho zastrešuje, pri tejto príležitosti novinárom priblížila jeho výsledky. Na spoločnom stretnutí nechýbali ani traja indickí biskupi - Msgr. Gerald Lobo (biskup diecézy Shimoga), Msgr. Aloysius Paul D´Souza (biskup diecézy Mangalore), Msgr. Robert Miranda (biskup diecézy Gulbarga) a generálna predstavená a koordinátorka projektu Adopcia na diaľku v Indii na Slovensku Maria Goretti Quadros.

"V mojej vlastnej diecéze je podporovaných dobrodincami zo Slovenska 310 detí. Vďaka podpore získalo 81 detí vzdelanie a vďaka tomu majú lepšie šance na vzdelanie. Môžem vás ubezpečiť, že celá čiastka, ktorú dostávame, sa minie, na podporu detí. Deti, ktoré sú vybraté, sú najmä deti z chudobných rodín a tých, čo majú sociálne problémy," uviedol biskup Msgr. Gerald Lobo pred novinármi. Dodal, že bez tejto finančnej podpory by mnohé z nich nemali prístup k vzdelaniu.

"Vďaka tomu, že dostanú vzdelanie, tak sa nepomôže iba deťom, ale celej komunite a rodinám k väčšiemu rozvoju. Vďaka tejto podpore sa rozvíjajú celé rodiny a integrujú sa v rámci rozvoja celej komunity," povedal biskup. Priblížil aj jednu z ďalších foriem pomoci, ktorú realizujú v Indii. "Špeciálne ženy sa snažíme v Indii organizovať do takých svojpomocných skupín. Ide o skupiny od 15 do 20 žien. Stretávajú sa tak raz mesačne. A snažíme sa ich vzdelávať, zvyšovať ich povedomie. takisto sú informované o možnostiach, ktoré poskytuje vláda a rôznych podporách, ktoré môžu využiť. Aby z toho mala prospech celá rodina," povedal.

Biskup Msgr. Lobo v závere poďakoval biskupom a personálu charity za projekt Adopcia na diaľku®. "Ďakujem biskupom a personálu charity, ktorí pracujú v mene svojej diecézy, ale aj v mene všetkých diecéz. Verím, že tá spolupráca sa bude rozvíjať," dodal.

( TK KBS, ml; ml ) 20110923030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]