[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Podujatia ZKSM na celom Slovensku v lete navštívili tisícky mladých ľudí
P:3, 21. 09. 2011 12:02, DOM

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM), ktoré sa dlhodobo venuje systematickej práci s mládežou na Slovensku, zorganizovalo počas leta viac ako dvestopäťdesiat podujatí. Zúčastnilo sa ich takmer šestnásť tisíc tisíc mladých ľudí. Okrem tradičnej púte z Muráňa do Levoče, historických táborov Katarínka a Dubova Colonorum, či jazykového tábora Anem, pripravili spoločenstvá združenia aj mnohé menšie či väčšie podujatia pre mládež na celom Slovensku. „Jednou z vlastností nášho združenia je, že ponúkame priestor pre rozmanitosť. Preto pripravujeme pre mladých ľudí podujatia rozličného zamerania, ktoré im dávajú možnosť výberu,“ uviedol Peter Broz, koordinátor ZKSM.

Centrum mladých Domček vo Vysokej nad Uhom pripravilo v lete školenia a brigády pre dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú pri organizovaní každoročných Púti a Festivalu radosti. Mládež Apoštolskej cirkvi zorganizovala štyri dni plné koncertov domácich i zahraničných kresťanských kapiel, umeleckých vystúpení a workshopov počas konferencie YC 2011. V rámci cyklu stretnutí spoločenstva SP pripravili jeho členovia v lete otvorené stretnutie Zlomení špeciál Summer, počas ktorého povzbudila mladých ľudí spoločná modlitba chvál a prednáška. Grécko-katolícke spoločenstvo mladých zorganizovalo už dvadsiaty ročník stretnutia mládeže v Bystrej.

ZKSM sa podieľalo počas tohto leta aj na realizácii niekoľkých festivalov. Okrem Campfestu v Kráľovej Lehote, prispelo k zorganizovaniu evanjelizačných festivalov Amnesty fest v Spišskej Novej Vsi a Life in the Light v Starej Ľubovni. V Snine sa konal už tradične gospelový festival Farfest, v Červenom Kláštore Breakfestival. Letnú sezónu podujatí ZKSM uzavrel projekt Godzone zorganizovaním koncertu hudobného zoskupenia Hillsong Live z Austrálie, ktorí vystúpili na Slovensku po prvý krát. Športovú halu v Ružomberku navštívilo viac ako 3500 ľudí z celého Slovenska. Projekt Godzone plánuje v novembri, po úspešných dvoch ročníkoch celoslovenského turné, jeho tretí ročník.

ZKSM sa venuje systematickej práci s mládežou na Slovensku počas celého roka. V jednotlivých mestách a obciach organizujú jeho spoločenstvá pravidelné, ako aj príležitostné, stretnutia pre deti a mládež. O ZKSM je možné získať viac informácií na internetovej stránke www.zksm.sk.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; ml ) 20110921011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]