[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 27. 02. 2024   Meniny má Alexander      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Uvítací prejav kráľa Španielska Juana Carlosa I.
P:3, 18. 08. 2011 15:39, ZAH

Španielsko (18. augusta, RV) – Počas uvítacieho ceremoniálu na medzinárodnom letisku Barajas v Madride privítal pápeža Benedikta XVI. kráľ Španielska Juan Carlos I., ktorý vyjadril presvedčenie, že Španielsko víta Svätého Otca s radosťou a milou spomienkou na jeho predchádzajúce návštevy a cíti sa byť mimoriadne poctené touto návštevou, ktorá je už treťou počas šiestich rokov jeho pontifikátu. „Vieme, s koľkou radosťou prichádza pápež do Madridu, aby sa stretol s mladými, státisícmi mladých z celého sveta, ktorí očakávajú príchod pápeža na Svetové dni mládeže, aby sa prehĺbili vo svojom zmýšľaní. Týmto stretnutím Cirkev už roky vyjadruje ochotu byť mladým blízkou a nápomocnou”, poznamenal kráľ Juan Carlos I. a vrátil sa k roku 1989, keď sa v Santiagu de Compostela konali 4. svetové dni mládeže za účasti blahoslaveného Jána Pavla II. Španielsko teda už druhýkrát hostí toto svetové stretnutie a podľa slov španielskeho kráľa je krajinou pohostinnou, otvorenou svetu, kultúrne blízkou ako Európe, tak aj Latinskej či Strednej Amerike.

Od prvých SDM, ako poznamenal kráľ Juan Carlos I., mnohé udalosti výrazne poznačili život ľudí. Pretrvávajúca chudoba, choroby, bolesť vojen, metla terorizmu. Kráľ pripomenul deti a mladých, ktorí sa stali obeťami násilia. A v tejto súvislosti zdôraznil, že mladí ľudia očakávajú pápežovo učenie o mieri, pokoji, láske a spravodlivosti, aby takto smeroval ich životy, aby vedeli čeliť problémom a budovať lepšiu spoločnosť. V čase krízy hodnôt mladí ľudia potrebujú aj príklad dospelých a podporu. „Musia byť našou prioritou“, zdôraznil, „musíme ich povzbudiť“, aby vzali do vlastných rúk „pochodeň hodnôt”, povedal kráľ Juan Carlos I. a svoj uvítací príhovor na letisku Barajas ukončil vyjadrením presvedčenia: „S povzbudením Svätého Otca si môžeme byť istí, že sa zvýši vnímavosť našej spoločnosti na podporu plánov a nádejí mladých ľudí.

( TK KBS, RV jak; dj ) 20110818011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]