[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Diecézne stretnutie na Spiši nadviaže na Svetové dni mládeže v Madride
P:3, 12. 08. 2011 11:31, DOM

O necelý týždeň sa začnú v hlavnom meste Španielska Svetové dni mládeže. Už v týchto dňoch tam prichádzajú mladí ľudia z celého sveta. Toto podujatie navštívia viac ako dve tisícky Slovákov, takmer 200 z nich bude zo Spišskej diecézy. Pre tých, ktorí nemajú možnosť sa Svetových dní mládeže zúčastniť, pripravuje v týchto dňoch Komisia pre mládež v Spišskej diecéze (KPM) Diecézne stretnutie mládeže. Bude sa konať v sobotu 27. augusta 2011 v Poprade. Na prípravách sa podieľa aj Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže a Mesto Poprad.

Stretnutie má byť voľným pokračovaním Kvetných víkendov, ktoré sa konajú počas Veľkej Noci. Iný termín zvolili organizátori zámerne. V programe majú zaznieť osobné svedectvá pútnikov z Madridu. „Chceme povzbudiť mladých ľudí k živej viere a aktívnemu životu v spoločenstve. Verím, že zápal, ktorý získajú mladí z diecézy na Svetových dňoch mládeže, tam budú môcť odovzdať svojim rovesníkom,“ vysvetlil Vladimír Dzurenda, riaditeľ KPM.

Počas stretnutia vystúpia známe kresťanské kapely Jeno´s Brothers a Tretí deň. Svätú omšu bude celebrovať František Tondra, súčasný apoštolský administrátor Spišskej diecézy. „Na tomto stretnutí sa chceme otcovi biskupovi, ktorý založil Komisiu pre mládež, a tak vytvoril priestor pre rozvoj pastorácie mládeže, poďakovať za jeho dlhoročnú službu v Spišskej diecéze,“ uviedol Branislav Kožuch, organizátor podujatia. V piatok, pred Diecéznym stretnutím, sa uskutoční fórum Mladí o mladých, určené pre pracovníkov s mládežou (kňazov, rehoľníkov aj laikov). Viac informácií o podujatiach sa nachádza na stránke www.komisia.sk.

Komisia pre mládež v Spišskej diecéze koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov. Pre mladých ľudí organizuje futbalové a volejbalové turnaje, stretnutia mládeže, Kvetné víkendy a rôzne vzdelávacie aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, tri krát do roka organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; dj ) 20110812016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]