[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Líderská animátorská škola ponúkne formáciu desiatkam mládežníckych vedúcich
P:3, 01. 08. 2011 10:18, DOM

Po ukončení pilotného ročníka Školy animátorského sprevádzania prichádza Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) s ďalším novým projektom. Tentokrát svoju pozornosť venuje lídrom spoločenstiev. Od septembra bude niekoľko desiatok vedúci mládežníckych skupín z celého Slovenska navštevovať Líderskú animátorskú školu (LAŠ). Tá má prispieť k zlepšeniu ich vodcovských schopností a pomôcť zefektívniť ich prácu s mladými ľuďmi. Projekt potrvá do júna 2012 a je podporený z programu Mládež v akcii.

Kým animátorské školy formujú vedúcich skupiniek a dobrovoľníkov, líderská škola sa zameriava na vedúceho celej skupiny. „Uvedomujeme si, že líder je kľúčovou osobou pri raste spoločenstva. Mnoho krát práve on udáva smer, akým sa animátori a ostatní členovia uberajú. Mnohí lídri v našich spoločenstvách nemajú možnosť zdieľať sa so svojimi ťažkosťami vo vedení a chýbajú im rovnocenní partneri na dialóg. Práve preto prichádzame s týmto novým projektom,“ uviedol Peter Broz, zodpovedný za LAŠ.

V súčasnosti prebieha prípravná fáza projektu. Tá pozostáva z oslovenia mladých lídrov z celého Slovenska, ktorí po prijatí na LAŠ absolvujú 8 víkendových stretnutí v priestoroch Diecézneho centra voľného času vo Važci. Na komunikáciu s návštevníkmi školy bude slúžiť aj stránka www.animator.sk/las, kde budú počas roka pribúdať potrebné informácie. Projekt nadväzuje na myšlienku Európskeho roka dobrovoľníctva. „Našim cieľom je vychovať mladých lídrov, ktorí vedia osloviť a motivovať ostatných mladých ľudí k zapojeniu do dobrovoľníckych aktivít a sú schopní efektívne riadiť a usmerňovať dobrovoľnícku činnosť vo svojich mestách,“ vysvetlila Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže sa už viac ako 20 rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovnú formáciu a ďalšie neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. Vzdeláva dobrovoľníkov a profesionálnych pracovníkov s mládežou formou kurzov, školení a seminárov. Námety na prácu s mládežou ponúka animátorom prostredníctvom webovej stránky www.animator.sk.

TK KBS informovala Mária Janusová( TK KBS, mj; dj ) 20110801015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]