[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sila dobrovoľníctva odskúšaná v praxi
P:3, 06. 07. 2011 14:16, DOM

V týchto dňoch prebieha v obci Važec dobrovoľnícka aktivita mladých ľudí zapojených do projektu Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže „SILA DOBROVOĽNÍCTVA“. Približne 30 mladých ľudí dobrovoľne a bez nároku na odmenu svojou prácou pomáha tam, kde je to potrebné. Niektorí pília drevo a uskladňujú ho na zimu, kosia trávnik, upratujú sklady v prospech Diecézneho centra voľného času vo Važci a iní pomáhajú s likvidáciou čiernej skládky, ktorá vznikla v lokalite Píla v obci Važec.

Tieto konkrétne dobrovoľnícke aktivity boli identifikované po vzájomnej komunikácii koordinátora dobrovoľníkov pre obec Važec a starostom obce. Súčasťou dobrovoľníckych aktivít je aj rozdávanie letákov a buletínov propagujúcich projekt, združenie i Európsky rok dobrovoľníctva. „Vítame takúto iniciatívu mladých ľudí„ uviedol Mgr. Ľubomír Lorenčík, riaditeľ Diecézneho centra voľného času vo Važci, „a sme vďační za každú pomoc“.

Dobrovoľnícke aktivity projektu v obci Krížová Ves prebiehali už v júni 2011. Mladí Rómovia – návštevníci Rómskeho duchovno-spoločenského strediska ako dobrovoľnícku aktivitu v prospech obyvateľov obce zrealizovali kultúrny program – hudobný festival pod názvom „Všetko, čo dýcha, nech chváli Pána“. Na festivale vystúpilo viacero rómskych kapiel a pripravený bol aj sprievodný program pre deti. Práve počas plánovania, prípravy a realizácie festivalu si mladí rómski ľudia odskúšali svoje organizačné schopnosti a venovali svoj čas a talenty v prospech komunity dobrovoľne a bez nároku na odmenu.

Hlavným cieľom projektu Sila dobrovoľníctva, ktorý je podporený z programu ADAM 2 Ministerstva školstva je práve v roku 2011 – Európskom roku dobrovoľníctva, aktívna propagácia dobrovoľníctva v miestnych komunitách obcí Važec a Krížová Ves, a to využitím konkrétnej príležitosti dobrovoľníckej pomoci mladých ľudí v prospech obcí a mládežníckych centier.

TK KBS informovala Denisa Janovčíková

( TK KBS, dej; dj ) 20110706035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]