[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM pozýva mladých ľudí k dobrovoľníctvu aktuálnymi projektmi
P:3, 06. 06. 2011 08:26, DOM

Necelý mesiac pred začiatkom letných prázdnin sa vo Važci stretlo takmer štyridsať zástupcov Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Počas Celoslovenskej rady (CSR), ktorá sa konala od piatka do nedele, bol priestor na predstavenie plánovaných letných akcií, oddych, ako aj duchovný program. Účastníci sa taktiež dozvedeli o aktuálnom projekte, ktorým ZKSM reaguje na vyhlásený Európsky rok dobrovoľníctva.

Celoslovenská rada ZKSM sa koná štyri krát do roka. „Program rady sa snažíme plánovať tak, aby bol priestor nie len na organizačné záležitosti, ale aj na bližšie spoznávanie vedúcich, oddych a duchovné povzbudenie. Preto sme, okrem oficiálneho bloku, do programu zahrnuli aj pre duchovné slová povzbudenia, grilovanie či výlet do Tatier,“ vysvetlila Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM. V rozvíjaní vzťahov a spoločnom raste budú vedúci ZKSM pokračovať aj počas nasledujúcej Celoslovenskej rady. Tá bude zameraná na budovanie tímu. „Na teambuldingovú radu, ktorá sa bude konať v septembri, sme pozvali odborníkov, ktorí nám poradia v oblasti manažovania a riadenia ľudí a organizovania svojho času,“ uviedol Peter Broz, koordinátor ZKSM.

O propagáciu podujatí sa postarali samotní organizátori, ktorí predstavili vedúcim svoje letné akcie. Tí, prostredníctvom plagátov a letákov, rozšíria tieto informácie medzi svojich členov. „Keďže na Celoslovenskej rade sa stretávajú zástupcovia oblastných centier z celého Slovenska, vidíme v nej skvelý priestor pre spropagovanie podujatí, ktoré organizujú naši členovia,“ dodal Broz. Tento priestor ponúka ZKSM svojim členom aj na webových stránkach www.zksm.sk a www.animator.sk, kde môžu podujatia pridávať samostatne.

V rámci Európskeho roka dobrovoľníctva ponúka ZKSM svojim členom možnosť zapojiť sa do aktuálneho projektu Sila dobrovoľníctva, ktorým chce povzbudiť neorganizovanú mládež k tomu, aby bola aktívna, užitočná pre spoločnosť a vnímavá na potreby svojho okolia. Neostať pasívnymi umožňujú mladým ľuďom aj ďalšie projekty ZKSM. Dobrovoľníkov pozývajú do spolupráce aj organizátori historických táborov Katarínka a Dubova Colonorum či nového evanjelizačného festivalu Amnesty fest.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; pz ) 20110606008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]