[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt Life in the Light: Život vo Svetle stojí za to!
P:3, 03. 05. 2011 15:11, DOM

"Life in the Light”, teda život vo Svetle, je názov a hlavná myšlienka evanjelizačného festivalu, ktorý sa bude konať už túto sobotu, 7. mája, v športovej hale v Starej Ľubovni. Počas akcie vystúpia známe kresťanské gospelové kapely, nebude chýbať modlitba a slová povzbudenia. Projekt realizuje Spoločenstvo Dobrého Pastiera zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže a OZ Humanita v komunitách v spolupráci s mestom Stará Ľubovňa.

Hlavným cieľom projektu je, pomocou kvalitnej gospelovej hudby, ukázať najmä mladým ľuďom, ktorí nepoznajú Boha, že v živote je niečo viac, ako žiť v tomto svete bezcieľne, bez zmyslu života. Pozvanie prijali známe kresťanské kapely, medzi ktorými nebude chýbať hip-hopová formácia Regiment, S2G Band, eSPé a rómska kresťanská kapela F6. Slovom a modlitbou povzbudia účastníkov dvaja speakeri, Martin Mekel a Pavol Strežo.

Organizátori festivalu sú presvedčení, že gospel, teda hudba, ktorá prináša evanjelium a oslavuje Boha, môže osloviť ľudí, ktorí svoju vieru nepraktizujú. „Práve hudbou im chceme ukázať, že je tu Boh, ktorý po nás túži a stále nás hľadá. Ten, ktorý s nami túži mať vzťah. Vyjsť z tmy do Svetla, ktorým je Boh, teda žiť vo Svetle, je našou túžbou. A práve preto je tu projekt Life in the Light,“ vysvetlil organizátor festivalu Pavol Koneval zo Spoločenstva Dobrého Pastiera.

Na webovej stránke www.lifeinthelight.sk organizátori festivalu pozývajú mladých ľudí k premene ich životov: „Poďte s nami, pridajte sa k nám! Nech generácia mladých ľudí žije úprimne. Nech nachádza život vo svetle. Do tmy nech prichádza svetlo, aby sme mohli spolu vykročiť k Bohu, k prameňu Živej vody a už nikdy nebudeme žízniť, už nikdy nebudeme hľadať niečo iné.“ O podujatí informuje aj nový portál www.vyveska.sk a udalosť na Facebooku, ktorá má už teraz takmer 500 potvrdených účastníkov. Organizátori veria, že ich počet sa bude ešte zvyšovať.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; dj ) 20110503023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]