[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V centrách pre mladých si otestujú silu dobrovoľníctva
P:3, 01. 04. 2011 19:20, DOM

Európska komisia vyhlásila rok 2011 za Európsky rok dobrovoľníctva. Na túto výzvu reaguje aj Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM), ktoré dnes začína realizovať nový projekt pod názvom „Sila dobrovoľníctva“. Jeho realizácia je finančne podporená z programu ADAM2 Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Program podporuje projektovú činnosť zameranú na rozvoj práce s deťmi a mládežou.

Hlavným cieľom projektu je aktívna propagácia dobrovoľníctva v miestnych komunitách. Tá sa uskutoční vytvorením konkrétnej príležitosti dobrovoľníckej skúsenosti pre mladých ľudí a samotnou dobrovoľníckou pomocou v mládežníckych centrách a miestnej samospráve obce Važec a obce Krížová Ves. „Mladí ľudia hľadajú zmysluplné naplnenie voľného času, no často sa im nenaskytne žiadna možnosť. Po čase nachádzajú jedinú útechu v partiách, ktoré však veľakrát nevplývajú vhodne na vývoj ich osobnosti. Projektom chceme práve v Európskom roku dobrovoľníctva povzbudiť mládež, aby bola aktívna, užitočná pre spoločnosť a zároveň, aby chodila s otvorenými očami a bola schopná vnímať potreby svojho okolia a reagovať na ne,“ uviedla Denisa Janovčíková, zodpovedná za projekt.

V priebehu mesiacov apríl až jún 2011 sú naplánované prípravné aktivity projektu. Po vytvorení a zaškolení organizačného tímu budú nasledovať stretnutia so zástupcami mládežníckych centier a samosprávami, počas ktorých budú spoločne hľadať oblasti, v ktorých môžu byť dobrovoľníci užitoční. „Do dobrovoľníckych aktivít chceme zapojiť aj miestnu neorganizovanú mládež, aby sa vytvorila skupina dobrovoľníkov pochádzajúcich priamo z komunity,“ vysvetlila Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM. V rámci projektu nebude chýbať propagácia dobrovoľníctva prostredníctvom informačných bulletinov a webovej stránky.

Partnermi ZKSM na tomto projekte sú Komisia pre mládež v Spišskej diecéze, Diecézne centrum voľného času vo Važci, Rómske duchovno – spoločenské stredisko v Krížovej Vsi, obec Važec a obec Krížová Ves. Aktivity projektu potrvajú do októbra 2011.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; dj ) 20110401020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]