[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 26. 02. 2021   Meniny má Viktor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Benedikt XVI. na generálnej audiencii o apoštolskej ceste do Veľkej Británie
P:3, 22. 09. 2010 15:32, ZAHVatikán (22. septembra, RV) – Generálna audiencia Benedikta XVI. bola dnes na Námestí sv. Petra. Svätého Otca prišli pozdraviť tisícky pútnikov z celého sveta. Pápež sa vo svojej katechéze vrátil k jeho uplynulej apoštolskej návšteve vo Veľkej Británii. Podrobne opísal stretnutia, na ktorých sa zúčastnil a slávnosti, ktorým predsedal počas štyroch dní v krajine. Za veľmi radostné označil najmä stretnutie s tisíckami mladých katolíkov v Londýne, ktoré - ako povedal - bolo vyjadrením vynikajúcej práce, ktorú vykonávajú katolícke školy a ich vyučujúci v celej krajine. Vyzdvihol tiež stretnutie s arcibiskupom Canterbury, ktorý prišiel predtým viackrát na návštevu do Ríma, ako aj stretnutie v Lambethskom paláci s biskupmi Anglicka, ktoré označil za veľmi priateľské a srdečné. Svätý Otec sa dotkol aj stretnutia s premiérom Davidom Cameronom a ďalšími predstaviteľmi pred slávením svätej omše vo Wesminsterskej katedrále. Za mimoriadnu označil aj slávnosť, počas ktorej blahorečil kardinála Johna Hneryho Newmana.

Potom počas audiencie nasledovali pozdravy adresované pútnikom vo viacerých jazykoch. Pápež sa dotkol aj plenárneho stretnutia, ktoré sa v tomto týždni koná vo Viedni. Ide o stretnutie Zmiešanej medzinárodnej komisie pre teologický dialóg medzi Rímskokatolíckou a Pravoslávnou cirkvou. „Poslúchanie vôle Pána Ježiša a prihliadanie na veľké výzvy, ktoré dnes pred kresťanstvom stoja nás zaväzuje k tomu, aby sme sa vážne zaoberali opätovným nastolením plného vzájomného prijatia medzi cirkvami. Vyzývam všetkých k intenzívnym modlitbám za práce tejto komisie a za pokračujúci rozvoj ako aj nastolenie pokoja a svornosti medzi pokrstenými, aby sme mohli dať svetu autentickejšie evanjeliové svedectvo” – dodal Svätý Otec a na záver udelil všetkým apoštolské požehnanie.

( TK KBS, RV sg; dj ) 20100922015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]