[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 26. 02. 2021   Meniny má Viktor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Príhovor Benedikta XVI. pred modlitbou Anjel Pána
P:3, 19. 09. 2010 17:53, ZAHVeľká Británia (19. septembra, RV) - V závere eucharistickej slávnosti, pred modlitbou Anjel Pána sa pápež obrátil na zhromaždenie 60 tisíc veriacich, ktorí zaplnili priestranstvo Cofton parku týmito slovami:

Bratia a sestry v Kristovi,

som rád, že môžem pozdraviť veriacich zo Sevilly, kde bola práve včera blahorečená Matka Mária Purisima de la Cruz. Nech je blahoslavená Mária inšpiráciou pre mladé ženy, aby nasledovali jej príklad úplnej lásky k Bohu a k blížnemu. Preložil Peter Dufka Keď sa blahoslavený John Henry Newman presťahoval do Birminghamu, pomenoval svoj prvý dom “Maryvale”. Oratórium, ktoré založil, bolo zasvätené Nepoškvrnenému počatiu Panny Márie. Katolícku univerzitu Írska postavil pod ochranu Márie, Sedes sapientiae. Mnohými spôsobmi žil svoju kňazskú službu v duchu synovskej úcty k Matke Božej. Meditujúc o úlohe Márie v uskutočňovaní Božieho plánu pre našu spásu dospel k tomuto zvolaniu: „Kto môže oceniť svätosť a dokonalosť tej, ktorá bola vyvolená byť Matkou Kristovou? Aké museli byť dary tej, ktorá bola vyvolená, aby sa stala jedinou pozemskou príbuznou Božieho Syna, jedinou, ktorú bol on zaviazaný prirodzene ctiť a obracať sa k nej; jedinou, ktorá bola deň čo deň poverená ho viesť, vychovávať a vzdelávať, aby rástol v múdrosti a veľkosti?” (Parochial and plain sermons, II, 131-2). Na základe týchto bohatých darov milosti ju uctievame a na základe jej vnútorného puta s jej božským Synom prirodzene vyhľadávame jej príhovor za naše potreby i za prosby celého sveta. V slovách Anjel Pána sa obráťme na našu najsvätejšiu Matku a zverme jej úmysly, ktoré sú v našich srdciach.

Preklad: Peter Dufka

( TK KBS, RV pd; dj ) 20100919014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]