[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Európsky sociálny fond podporil vzdelávanie kresťanských zamestnancov
P:3, 04. 08. 2010 08:54, DOM

V týchto dňoch sa končí projekt vzdelávania zamestnancov kresťanských mimovládnych organizácií pod názvom „Zvýšenie adaptability pracovníkov MVO“. Projekt realizovalo od apríla minulého roku pre svojich zamestnancov a partnerov Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Jeho cieľom bolo systematické prehlbovanie kvalifikácie a vzdelanostnej úrovne zamestnancov zúčastnených mládežníckych organizácii. Partnermi projektu boli Komisia pre mládež v Spišskej diecéze a Rímskokatolícka cirkev Biskupstvo Spišské Podhradie. Jeho realizáciu podporilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR a Európsky sociálny fond nenávratným finančným príspevkom vo výške 74 927,74 eur.

Počas projektu prebiehali vzdelávacie kurzy na udržiavanie pracovných miest a vzdelanostnej úrovne ľudských zdrojov neziskových organizácií zúčastnených na projekte. Zamestnanci organizácii absolvovali v rokoch 2009 a 2010 vzdelávacie kurzy zamerané na manažment ľudských zdrojov, finančný manažment, jazykový kurz a kurz informačných technológií. Jednotlivé kurzy pozostávali z viacerých modulov. Do projektu boli zapojení devätnásti zamestnanci Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže a partnerských organizácií.

„Neziskové organizácie majú len obmedzené možnosti reagovať na súčasnú komerčnú ponuku vzdelávacích aktivít, ktoré sprostredkúvajú nové znalosti a zručnosti nevyhnutné pre skvalitňovanie práce ich zamestnancov. Do operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia sme sa zapojili v úsilí zvýšiť účinnosť práce našich zamestnancov a partnerov s mladými ľuďmi. Projekt značne napomohol k zefektívneniu a profesionalizácii ich pracovnej činnosti,“ vysvetlila Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže vykonáva svoju činnosť ako občianske združenie od roku 1990. V súčasnosti združuje takmer desaťtisíc mladých ľudí vo viac ako šesťsto spoločenstvách po celom Slovensku. Okrem pravidelnej systematickej práce s mládežou venuje veľkú pozornosť ďalšiemu vzdelávaniu svojich členov a zamestnancov. V súčasnosti realizuje taktiež e-learningový kurz pre svojich členov, ktorý je venovaný témam dobrovoľníctvo a ľudské práva.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; dj ) 20100804005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]