[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové projekty ZKSM pre mládež na prevenciu kriminality
P:3, 19. 07. 2010 11:53, DOM

K prevencii kriminality má prispieť projekt „Zvyšovanie zručností pracovníkov s mládežou“, ktorý v týchto dňoch začalo realizovať Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Uskutoční sa prostredníctvom kurzu „Terénna sociálna práca“. Jeho cieľom je zabezpečiť primerané vedomosti a zručnosti v danej oblasti u tridsiatich dobrovoľníkov združenia, ktorí pracujú s deťmi a mládežou vo východoslovenskom kraji. Projekt bude prebiehať v Diecéznom centre voľného času vo Važci. Potrvá od júla do decembra tohto roku. Rada vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality ho podporila sumou 6000 eur.

Kurz bude orientovaný na poskytnutie teoretických základov sociálnej práce ako aj praktickú prípravu frekventantov. Počas štrnástich stretnutí bude venovaná pozornosť sociálno-patologickým javom ohrozujúcim deti a mládež, vodcovským zručnostiam a využitiu zážitkovej pedagogiky pri práci s deťmi a mládežou, sebapoznaniu a komunikácii či riešeniu konfliktov. „Naši dobrovoľníci, ktorí pracujú ako vedúci spoločenstiev detí a mládeže, vykonávajú túto činnosti s odhodlaním, avšak mnohokrát s nedostatočnými schopnosťami a zručnosťami. Práve preto sme sa rozhodli zrealizovať tento projekt. Očakávame, že vďaka nemu sa zvýši efektívnosť a profesionalita práce dobrovoľníkov nášho združenia s mládežou,“ vysvetlila Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže vykonáva svoju činnosť ako občianske združenie od roku 1990. V súčasnosti združuje takmer desaťtisíc mladých ľudí vo viac ako šesťsto spoločenstvách po celom Slovensku. Okrem pravidelnej systematickej práce s mládežou venuje veľkú pozornosť ďalšiemu vzdelávaniu svojich členov a zamestnancov. V súčasnosti realizuje taktiež e-learningový kurz venovaný témam dobrovoľníctvo a ľudské práva. Tak systematická práca s mládežou v malých spoločenstvách, ako aj celoslovenské podujatia, ktoré organizuje, prispievajú k prevencii kriminality a vzniku sociálno-patologických javov.

TK KBS informovala Mária Janusová( TK KBS, mj; dj ) 20100719020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]