[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Celoslovenská rada ZKSM o letných akciách pre mladých
P:3, 06. 06. 2010 23:30, DOM

Prípravy mnohých letných podujatí vrcholia. Svoje nenahraditeľné miesto v ich organizovaní má propagácia. Tejto téme sa venovala v poradí už druhá tohtoročná Celoslovenská rada Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM), ktorej sa zúčastnili vedúci oblastných centier z rôznych kútov Slovenska. Konala sa v prvý júnový víkend vo Važci.

Štyridsiatka animátorov, aktívne pracujúcich s mladými ľuďmi vo svojich farnostiach, sa stretla, aby spoločne zhodnotila dianie v združení od predošlého stretnutia. „Sme radi, že sme našim členom mohli predstaviť dvoch nových koordinátorov, prostredníctvom ktorých chceme urobiť krok bližšie k nim. Ich úlohou bude pohybovať sa najmä v teréne a zisťovať, s akými problémami sa stretávajú naši členovia a aké potreby majú spoločenstvá, do ktorých patria,“ vysvetlila Veronika Janusová, výkonná riaditeľka ZKSM.

Dôležitou súčasťou stretnutia bolo predstavenie celoslovenských letných podujatí, ktoré ZKSM pripravuje a na ktorých sa podieľa. Aktuálna pozvánka bola určená práve samotným animátorom. Koncom júna sa totiž v Poprade bude konať celoslovenské stretnutie animátorov a aktívnych mladých pod názvom eXtreme. To má pomôcť mladým ľuďom získať novú inšpiráciu v práci s mládežou a duchovne načerpať. Predstavené boli taktiež celoslovenské podujatia, ktoré ZKSM odrganizuje každoročne. Známou medzi mladými ľuďmi je blížiaca sa púť z Muráňa do Levoče, letné jazykové tábory Anem či projekt Katarínka, ktorý je zameraný na záchranu kultúrnych pamiatok. Novinkou v ZKSM je projekt Godzone. „Tento projekt vznikol na základe túžby nás, mladých ľudí, šíriť vieru medzi svojimi rovesníkmi. Túžime robiť kvalitné programy a produkciu, ktorá bude atraktívna a zaujímavá pre mladých ľudí. Takýmto spôsobom im chceme pomôcť priblížiť sa k Bohu,“ objasnil Július Slovák, zakladateľ projektu.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže pôsobí na Slovensku ako občianske združenie od roku 1990. V súčasnosti združuje mladých ľudí vo viac ako šesťsto spoločenstvách po celom Slovensku.

TK KBS informovala Mária Janusová

( TK KBS, mj; pz ) 20100606015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]