[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 04. 2024   Meniny má Dana, Danica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mons. Stanislav Zvolenský: TV LUX je naše spoločné dielo
P:3, 08. 05. 2010 15:00, DOM

Moderné spoločenské komunikačné prostriedky sa už dávno stali súčasťou bežných prostriedkov, cez ktoré sa cirkevné spoločenstvá vyjadrujú, keď vstupujú do kontaktu so svojím okolím, a veľmi často vytvárajú rôzne formy bohatého dialógu. Je stále naliehavejšou výzvou, aby sme v rámci veľkých kultúrnych zmien – zvlášť badateľných vo svete mladých – primerane odpovedali na ich otázky. V minuloročnom posolstve Svätý Otec povzbudil zodpovedných za spoločenskú komunikáciu, aby podporovali kultúru rešpektovania dôstojnosti a hodnoty ľudskej osoby. To je jedna z ciest, ako má Cirkev vykonávať „diakoniu kultúry“ v rámci dnešného „digitálneho kontinentu“. S evanjeliom v rukách i v srdci sa má poukazovať na to, že je čas pripravovať ďalšie cesty vedúce k Božiemu slovu.

(Z Posolstva Benedikta XVI. k 44. svetovému dňu spoločenských oznamovacích prostriedkov)

List predsedu Rady KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky:

Jedným z nástrojov, ktorým Katolícka cirkev na Slovensku vstupuje do dialógu so spoločnosťou je Televízia Lux. Už dva roky prináša potechu a posilu trpiacim a chorým, radosť a vzdelanie rodinám a mládeži. Snaží sa prinášať programy nielen pre katolíkov, ale pre všetkých ľudí dobrej vôle. Vstupuje do spoločenského života, aby diskutovala o vážnych a naliehavých problémoch dneška. Tento spôsob komunikácie umožňuje aktívnu účasť katolíkov na tvorbe kultúry našej spoločnosti. Zároveň je príležitosťou, ako môžeme napĺňať krstné povolanie, lebo sme pozvaní k ohlasovaniu Evanjelia. TV Lux je prostredníctvom satelitu, káblových operátorov a internetu dostupná už viac ako 900 tisíc rodinám na Slovensku.

Konferencia biskupov Slovenska, Saleziáni Don Bosca na Slovensku a Lux communication, spolu so zamestnancami TV LUX prešli kus spoločnej úspešnej cesty. Teraz nastal čas rozvíjať toto veľké dielo aj s Vašou pomocou, drahí bratia a sestry, aby mohlo bez väčších problémov pokračovať. Pozývame Vás k aktívnej účasti v Klube priateľov TV LUX, ktorý sa bude za dielo katolíckej televízie modliť a podporovať ho aj finančne. Malý pravidelný príspevok umožní, aby spoločenstvo katolíkov prevzalo za televíziu zodpovednosť. Do Klubu priateľov TV LUX sa môžete prihlásiť aj priamo zapísaním sa do príslušného hárku po svätej omši.

Chcem osobitne poprosiť kňazov, aby v súvislosti s tohtoročnou výzvou Svätého Otca sami aktívne podporovali toto mediálne dielo a aby k pomoci povzbudili i svojich veriacich. Ďakujem Vám, ktorí ste sa už podporovateľmi TV LUX stali, pozývam k členstvu aj ďalších a vyprosujem Vám Božie požehnanie.

Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Rady KBS pre spoločenské komunikačné prostriedky( TK KBS; dj ) 20100508001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]