[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zasadala Celoslovenská rada ZKSM
P:3, 01. 12. 2009 10:41, DOM

Viac ako päťdesiat mladých animátorov sa cez víkend 27. - 29. 11. 2009 stretlo na Celoslovenskej rade Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Stretnutie bolo zamerané na zhodnotenie celoročných aktivít združenia ako aj predstavenie nových projektov.

Počas rady sa uskutočnili voľby predsedu združenia. Stal sa ním Ján Buc, ktorý tak začal svoje druhé štvorročné obdobie vedenia ZKSM. Opätovne zvolený predseda vo svojom príhovore zúčastneným predstavil plány na nasledujúce obdobie jeho pôsobenia. „Za posledné roky podstatne stúpol počet našich členov a našou túžbou v súčasnosti je ísť viac do kvality. Chceme venovať väčšiu pozornosť vedúcim spoločenstiev a ich potrebám. Našou prioritou bude taktiež vydávať metodické materiály, ktoré im uľahčia prácu s mládežou,“ vysvetlil Ján Buc.

Program rady pozostával z pracovného stretnutia, priestoru pre zábavu a vzájomné spoznávanie sa, ako aj duchovnej obnovy pre vedúcich oblastných centier. „ZKSM je občianske združenie, ktoré sa venuje systematickej práci s mládežou. Neoddeliteľnou súčasťou nášho pôsobenia je však taktiež duchovný rozmer. Nie je to len o vzájomnom stretávaní sa. Túžime mladým ľuďom pomáhať hľadať správnu cestu v ich živote, ktorej cieľom je Božie kráľovstvo,“ dodáva J. Buc.

Stretnutie sa nieslo taktiež v duchu blížiaceho sa Medzinárodného dňa dobrovoľníkov. V roku 1985 vyhlásilo OSN za tento deň 5. december, s cieľom upozorniť na úlohu dobrovoľníkov v spoločnosti. Keďže dobrovoľnícka činnosť, ktorá je založená na práci bez nároku na odmenu, je podstatnou súčasťou združenia, do osláv tohto dňa sa plánuje zapojiť aj ZKSM.

Táto organizácia, ktorá združuje viac ako 670 spoločenstiev mladých ľudí po celom Slovensku, má dlhoročné skúsenosti v práci s mladými ľuďmi. V budúcom roku bude oslavovať dvadsiate výročie jej založenia.

TK KBS informovala Mária Janusová( TK KBS, mj; dj ) 20091201013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]