[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 08. 2022   Meniny má Marcela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

České médiá o apoštolskej návšteve Benedikta XVI.
P:3, 29. 09. 2009 16:19, ZAH

Česká republika (29. septembra, RV) – Aj posledné dni návštevy Svätého Otca v Česku mali v médiách veľký ohlas, najmä jeho homília počas svätej omše v Starej Boleslavi, potom posolstvo mladým, ktoré definovali ako “odvážne a úprimné” a v neposlednom rade aj príhovor prezidenta Klausa pri rozlúčke so Svätým Otcom.

Už krátko po prílete Svätého Otca z Čiech sa všetky väčšie české ale aj európske denníky venovali jeho posolstvu počas uplynulých troch dní návštevy. Obsah európskych denníkov upriamuje pozornosť na posolstvo Svätého Otca ohľadne otázky týkajúcej sa koreňov kresťanstva v Európe, problémom a úskaliam sekularizácie a veľkým témam, ako sú rodina, deti, mladí a migranti.

Anglickí, francúzski a španielski novinári a analytici upriamili pozornosť na pápežovo posolstvo týkajúce sa pádu komunistického totalitarizmu vo východnej Európe, z antropologického, filozofického a teologického pohľadu.

Osobitne niektoré české denníky, ktoré pred návštevou Svätého Otca v Čechách publikovali skeptické články, týkajúce sa účasti veriacich na stretnutí s Pápežom, po návšteve zmenili tento postoj a neskrývajú pozitívne prekvapenie. Napríklad Lidové noviny vyzdvihujú etické témy, ktorým sa pápež venoval. V tlači najviac dominovali tie, ktoré sa týkali “dôvery, slobody a pravdy”. Na druhom mieste to boli zasa otázky týkajúce sa “kresťanských koreňov Európy”. Potom nasledujú témy týkajúce morálnych a etických záväzkov vlád, verejných predstaviteľov a občanov. Na štvrtom mieste dominujú súčasné problémy, ktorým musia čeliť mladí, a podmienky, ktoré sú nevyhnutné na ich prekonanie.

( TK KBS, RV js; dj ) 20090929044   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus