[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 26. 02. 2021   Meniny má Viktor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vešpery v Bazilike sv. Pavla uzavreli Rok sv. Pavla
P:3, 29. 06. 2009 06:44, ZAHVatikán (28. júna, RV) – V nedeľu 28. júna sa skončil jubilejný rok venovaný sv. Pavlovi. V Bazilike sv. Pavla za hradbami pri tejto príležitosti Benedikt XVI. predsedal slávnostným vešperám za účasti predstaviteľov Konštantínopolského ekumenického patriarchátu. Medzi hosťami boli metropolita Francúzska Emmanuel Adamakis, riaditeľ Úradu Pravoslávnej cirkvi pri Európskej Únii, biskup Athenagoras Yves Peckstadt, ktorý je asistentom metropolitu Belgicka a diakon Ioakim Billis z konštantínopolského Fanaru.

Benedikt XVI. si v úvode slávnosti uctil miesto telesných pozostatkov Apoštola národov. V homílii na základe viacerých apoštolových listov vyzdvihol prínos sv. Pavla k transformácii a obnove ľudskej existencie v Kristovi, keď sa kresťan stáva v Kristovi novým stvorením. Pavol vyzýva dnešného kresťana, aby sa usiloval o zrelú a dospelú vieru, slobodnú od konformizmu a schopnú odolávať povrchným premenám módy. Pavlovo chápanie pokroku a rozvoja človeka a sveta má univerzálny, kozmický charakter. Kristov kríž má takto význam Božieho objatia celého vesmíru. Účasť na tomto pokroku má každý, kto koná v spojení s Kristom v pravde a láske, čo sa však dosahuje jedine v intímnom spojení s Bohom v hĺbke ľudského srdca.

Spolu s pútnikmi ktorí zaplnili baziliku boli na prvých vešperách zo slávnosti sv. Petra a Pavla prítomní arcikňaz Baziliky sv. Pavla kardinál Andrea Cordero Lanza di Montezemolo, kardinál Raffaele Farina, ďalší kardináli a taktiež členovia komunity benediktínov, ktorí Baziliku spravujú.

( TK KBS, RV jb; pz ) 20090629007   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]