[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mons. Negri o Roku kňazov: Kňazi sú povolaní milovať Krista bezpodmienečne
P:3, 17. 06. 2009 11:24, ZAH

Vatikán (16. júna, RV) - Pri príležitosti blížiaceho sa začiatku Roka kňazov, ktorý pápež Benedikt XVI. zaháji slávnostnými vešperami v piatok 19. júna na slávnosť Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne, hovoril v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas Mons. Luigi Negri, biskup San Marina – Montefeltra:

„Verím, že by sme mali očakávať, že kňazi znovu objavia osobný vzťah s Kristom, ktorý je zmyslom samotného kňazstva. A že tento vzťah sa následne premení na skutočnú lásku k jeho mystickému – historickému telu, ktorým je Cirkev, prijmúc v nej zodpovednosť, ktorá je spojená so sviatostnou vysviackou, s vysluhovaním sviatostí a s ohlasovaním Božieho Slova“.

Ďalej Mons. Negri dodal, že tento jubilejný rok sa netýka len kňazov, ale tiež laikov: „veriaci sú povolaní k modlitbe za nových pastierov, pretože ak je pastier skutočne zodpovedný, potom prekvitá celé spoločenstvo. Ale ak pastier upustí od svojej zodpovednosti, ktorá je spojená s jeho identitou, potom trpí celé spoločenstvo. Verím, že kresťanský ľud by mal znova nadobudnúť chuť, že má silu darovať Cirkvi kňazov. Myslím si, že mnohé rodiny a ich v prvom rade pohodlný život a ekonomický pohľad na svet sú príčinou odrádzania od povolania. Takto totiž, modliac sa za kňazov, sa kresťanský ľud musí tiež modliť za to, aby nadobudol nový zmysel, že kňazi vychádzajú z rodín a tieto rodiny by mali túžiť po tom, aby sa niektoré z ich detí stali kňazmi Cirkvi tretieho tisícročia“.

V závere Mons. Negri podotkol, že „Cirkev musí od nás vyžadovať veľa, pretože sme veľa dostali. Musí od nás vyžadovať bezpodmienečnú lásku k Pánovi, ktorý je zmyslom nášho života. Pán Ježiš Kristus si nás vyvolil a pripojil k sebe nerozdeliteľným spôsobom. Ak je tento vzťah živý, ostatné vzťahy sa nestratia, ale nájdu svoje pravé spojenie. Ale ak chýba totálny vzťah ku Kristovi, potom sa ostatné vzťahy môžu zmeniť len na akési alternatívy či až modlárstvo“.

( TK KBS, RV js; dj ) 20090617013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]