[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 26. 02. 2021   Meniny má Viktor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec dnes pozdravil pútnikov osobitne po slovensky
P:3, 01. 04. 2009 12:40, ZAHVatikán (1. apríla, RV) – “S láskou pozdravujem slovenských pútnikov, osobitne z farnosti Bratislava – Lamač” – takto po slovensky dnes Svätý Otec pozdravil slovenských pútnikov na Námestí sv. Petra vo Vatikáne počas generálnej audiencie. Potom pokračoval:

“Bratia a sestry, Pôstna doba nás pobáda, aby sme uznali v Ježišovi Kristovi našu najväčšiu nádej. Pozývam vás, aby ste boli vo svete vernými svedkami jeho radostnej zvesti o vykúpení. Zo srdca žehnám vás i vaše rodiny. Pochválený buď Ježiš Kristus!”

Vo svojej katechéze sa Benedikt XVI. vrátil k svojej nedávnej návšteve afrického kontinentu. Pozastavil sa pritom pri niektorých významných momentoch, ktoré zažil v Kamerune aj v Angole:

“Moja návšteva sa začala v Kamerune, kde som mal možnosť sa stretnúť s viacerými katolíckymi skupinami, ako aj s predstaviteľmi moslimskej komunity. Bol som ohromený hlbokým náboženským duchom tohto národa a tiež želaním jeho obyvateľov spoločne žiť a pracovať v pokoji. Potom som sa vybral do Angoly, krajiny, ktorá sa snaží o zmierenie a obnovu po dlhej občianskej vojne. Povzbudil som všetkých Angolčanov, aby prispeli k veľkým úlohám, najmä pri formovaní svedomia mladých. Som tiež veľmi vďačný za príležitosť stretnúť sa so seminaristami, katechétmi, skupinou žien, mladými a mnohými ďalšími počas môjho pobytu v krajine. Osobitne významným momentom mojej návštevy bolo predstavenie dokumentu Instrumentum laboris na Druhé špeciálne zasadnutie biskupskej synody pre Afriku. Keďže Cirkev sa pripravuje na toto dôležité stretnutie venované téme “Cirkev v Afrike v službe zmiereniu, spravodlivosti a pokoju”, prosím aj vás všetkých, aby ste sa spolu so mnou za toto stretnutie modlili, nech prinesie bohaté ovocie milovanému národu na tomto úžasnom kontinente.”

Na záver udelil všetkým prítomným Svätý Otec apoštolské požehnanie.

( TK KBS, RV sg; dj ) 20090401012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]