[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 26. 02. 2021   Meniny má Viktor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cesta Benedikta XVI. očami hovorcu Svätej stolice
P:3, 24. 03. 2009 14:12, ZAHVatikán (24. marca, RV) – “Mal som možnosť stretnúť sa s národmi, v ktorých sú zakotvené pevné duchovné tradície, s národmi, ktoré si želajú ďalej napredovať” – spomenul si na slová Svätého Otca v Afrike hovorca Svätej stolice páter Federico Lombardi SJ v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas po ukončení apoštolskej cesty. Potom dodal:

“Ja by som sa pozastavil pri realizme a nádeji, pretože pápež sa pozeral na realitu Afriky veľmi konkrétnym spôsobom, poukázal na všetky jej veľké problémy, ale vyzval tiež k tomu, aby sme sa na ne pozreli zo širšieho uhla, kresťanským kľúčom. Iste, toto posolstvo nádeje platí pre všetkých kresťanov vo všetkých častiach sveta, ale pre Afriku to má ešte špecifickejší význam a to práve preto, že vidíme a vieme, že situácia je tam veľmi dramatická. Práve preto je výzva k nádeji mimoriadne naliehavá a je správne, že pápež pripomenul veľkú hodnotu tejto cnosti pre všetkých kresťanov, ktorí sú na tomto kontinente.”

Spomenul si tiež na ženy a mladých, stretnutie s ktorými – ako povedal – sa stalo už tradíciou pápežových ciest: “Stretnutie so ženami bolo menej obvyklé. Aj keď ženy boli vždy súčasťou aktívnych zložiek Cirkvi, tentokrát sa chcel prihovoriť aj im a preukázať tak svoju osobitnú pozornosť - v uvedomení si ich základnej úlohy pri darovaní života, ich úlohy v strede rodiny a spoločnosti a v istom zmysle v strede spoločenstva rozšíreného prostredníctvom darov, chariziem, ktorými žena pomáha či už k vzájomnému pochopeniu, ako aj k dialógu, ku vzájomnému akceptovaniu” – dodal hovorca Svätej stolice.

( TK KBS, RV sg; dj ) 20090324025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]