[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi požehnali koledníkov Dobrej noviny
P:5, 14. 12. 2008 22:40, DOM

Vyše tritisíc detí požehnali slovenskí biskupi počas slávnostných svätých omší v sobotu a v nedeľu v Bratislave, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Rimavskej Sobote, Sabinove, Trnave, vo Vranove nad Topľou, v Žiari nad Hronom a Žiline a vyslali ich ako koledníkov Dobrej noviny ohlasovať počas Vianoc radostnú zvesť o narodení Krista.

„Koledníci šíria nežným spôsobom kultúru života,“ zdôraznil vo svojom príhovore bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Banskobystrický biskup Mons. Rudolf Baláž vyzval koledníkov, aby nielen zbierali peniaze, ale aj pretvárali svoje vnútro. Nitriansky biskup Viliam Judák deti povzbudil, aby nestrácali nádej na rozdávanie radosti ani v prípade, že by v niektorej farnosti zostal čo i len jediný koledník. Košický pomocný biskup Stanislav Stolárik malých ohlasovateľov pozval, aby boli koledníkmi počas celého svojho života, všade, kde budú pôsobiť.

Deti priniesli ako špeciálny obetný dar použité poštové známky. Tie sa ďalej spracujú, predajú zberateľom a výťažok z ich predaja pomôže misionárom. V Spišskej diecéze a Košickej arcidiecéze zbierali deti aj farbičky, perá, ceruzky a oblečenie, ktoré poputujú k deťom v detskom domove v Podolínci a Remeckých Hámroch.

Počas Vianoc bude na celom Slovensku koledovať okolo 25-tisíc detí a dospelých. Z výťažku koledníckej zbierky budú podporené rozvojové projekty pre núdznych v Keni, južnom Sudáne a Ugande.

Slávnostné sväté omše spojené s požehnaním koledníkov sa na Slovensku už tradične konajú na Tretiu adventnú nedeľu, alebo v sobotu pred ňou. Tento rok požehnali biskupi koledníkov po prvý raz aj v novozriadených diecézach v Bratislave a Žiline. Tretia adventná nedeľa je u nás zároveň Misijným dňom detí.

Viac o Dobrej noviny na www.dobranovina.sk.

Pre TK KBS Martina Grochálová( TK KBS, mg; pz ) 20081214006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]