[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Správa z Celoslovenskej rady ZKSM
P:3, 24. 09. 2008 11:38, DOM

V dňoch 19. až 21. septembra 2008 sa vo Važci uskutočnila Celoslovenská rada Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM), na ktorej sa zúčastnilo približne päťdesiat mladých lídrov z dvadsiatich ôsmych oblastných centier z celého Slovenska, v ktorých je združených viac než 7-tisíc mladých ľudí do tridsať rokov. Účastníkom boli poskytnuté komplexné informácie o uskutočnených a plánovaných činnostiach a aktivitách vyvíjaných združením.

Informácie sa týkali priebehu a úspešnosti celoslovenských projektov a podujatí, ktoré poskytli zástupcovia projektov Katarínka a Dubova Colonorum (obnova historických pamiatok), rok 2008 hodnotili ako veľmi úspešný najmä z hľadiska veľkého záujmu zo strany účastníkov o takýto druh tábora. Nemecký a anglický jazykový tábor pozitívne zhodnotil najmä zahraničnú účasť na týchto táboroch.

Na stretnutí bola zhodnotená projektová činnosť ZKSM a podrobne predstavená realizácia projektov uskutočnených vďaka podpore v rámci programu podpory Ministerstva školstva SR ADAM 2, a to projektu „Buď ATRaktívny“, o ktorom informoval Július Slovák a projektu „Mám, máš právo“, o ktorom podala informácie Mgr. Helena Zadžorová. O aktivitách vyvíjaných v rámci EDS (Európskej dobrovoľníckej služby) informoval Mgr. Martin Janus.

Jednou z priorít strednodobého plánu činnosti ZKSM pre roky 2008-2010 je zvyšovanie kvality neformálneho vzdelávania, k napĺňaniu tohto plánu prispeje aj plánované podanie žiadosti o akreditáciu kurzu „Terénna sociálna práca s deťmi a mládežou“ na MŠ SR.

V združení nastali aj personálne zmeny, novou koordinátorkou pre Bratislavskú a Trnavskú arcidiecézu sa stala Petra Baňkosová, koordinátorom pre Nitriansku a Žilinskú diecézu sa stal Bohumír Králik. Ján Butáš prijal zodpovednosť za mediálnu komunikáciu ZKSM a celoslovenské projekty Akadem a Pešia púť Muráň – Levoča. Združenie aj v tomto školskom roku otvára animátorskú školu, ktorú bude navštevovať približne 50 budúcich lídrov.

TK KBS informovala Helena Zadžorová, ZKSM( TK KBS, hz; pz ) 20080924012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]