[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 04. 02. 2023   Meniny má Veronika      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Príhovor Benedikta XVI. pri jeho odchode na medzinárodnom letisku v Sydney
P:3, 21. 07. 2008 14:01, ZAH

Austrália (21. júla, RV) – Posledné slová svojej apoštolskej cesty venoval Svätý Otec prítomným na medzinárodnom letisku v Sydney, odkiaľ v pondelok odletel späť do Ríma. V príhovore sa v úvode všetkým prítomným srdečne poďakoval za pohostinnosť, ktorej sa mu počas jeho návštevy dostalo.

Menovite sa Svätý Otec poďakoval premiérovi Kevinovi Ruddovi za láskavosť, ktorú preukázal jemu, ako aj všetkým účastníkom svetových dní mládeže a tiež hlavnému guvernérovi Michaelovi Jefferymu za jeho prítomnosť a milé prijatie počas prvých dní Benedikta XVI. v Austrálii a pokračoval:

„Udalosť ako táto si vyžaduje veľa práce počas príprav a organizácie a v mene tisícok mladých chcem preto vyjadriť veľkú vďaku vám všetkým. V typicky austrálskom štýle ste pripravili úžasné prijatie pre mňa a všetkých mladých pútnikov, ktorí sem prišli zo všetkých kútov sveta. Som vďačný aj rodinám z Nového Zélandu, ktoré mladým ponúkli svoje domovy. Otvorili ste vaše dvere a srdcia mladým z celého sveta a v ich mene vám ďakujem.“

Potom hovoril Svätý Otec o tom, že na javisku uplynulých dní boli práve mladí, tými hlavnými protagonistami a aktérmi a preto svetové dni mládeže patria im. Boli to oni – ako pokračoval Benedikt XVI. – ktorí z týchto svetových dní urobili takú úžasnú oslavu mládeže, oslavu toho, čo znamená byť Cirkev, Boží ľud v centre sveta zjednotený vo viere a láske a posilnený Duchom svätým k ohlasovaniu vzkrieseného Krista až po končiny zeme.

Potom sa Benedikt XVI. poďakoval všetkým za to, že prišli, mnohí aj za cenu obetí, za čo im je Cirkev vďačná. Následne si hlava Katolíckej cirkvi pospomínala na udalosti uplynulých dní: na návštevu hrobky blahoslavenej Mary MacKillopovej, na Krížovú cestu ulicami Sydney, na stretnutie s mladými v Darlinghurste, na ekumenické stretnutie ako aj stretnutie s predstaviteľmi iných náboženstiev a najmä na stretnutia s mladými, čo boli podľa Svätého Otca najvýznamnejšie body jeho návštevy:

„Tieto udalosti a modlitby ako aj naša radostná Eucharistická slávnosť, boli svedectvom diela živého Ducha svätého, prítomného a aktívneho v srdciach našich mladých. Svetové dni mládeže ukázali, že Cirkev sa môže z dnešných mladých radovať a môže byť plná nádeje pre svet zajtrajška“ – dodal v posledných slovách venovaných Austrálii Svätý Otec.

( TK KBS, RV sg;ej ) 20080721031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]