[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 04. 02. 2023   Meniny má Veronika      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Príhovor Benedikta XVI. dobrovoľníkom 23. Svetových dní mládeže
P:3, 21. 07. 2008 13:55, ZAH

Austrália (21. júla, RV) – Pred odletom z Austrálie sa Benedikt XVI. prihovoril dobrovoľníkom, ktorí vypomáhali na príprave ako aj počas 23. Svetových dní mládeže. V úvode príhovoru sa Svätý Otec poďakoval koordinátorovi svetových dní mládeže biskupovi Fischerovi a sydneyskému arcibiskupovi kardinálovi Pellovi za ich vrúcne prijatie. Potom pokračoval:

„V týchto dňoch sme boli svedkami radosti, ktorú vo svojej viere nachádzajú tisícky mladých a mohli sme vyjadriť vďaku Bohu za dobrotu, ktorú nám prejavuje. Mohli sme okúsiť austrálsku pohostinnosť a pozrieť si tento prekrásny kontinent. Bol to skutočne nezabudnuteľný týždeň“ – dodal Svätý Otec a ďalej hovoril o tom, že nič z toho by nebolo možné, bez veľkého úsilia počas príprav týchto svetových dní a poďakoval sa všetkým za ušľachtilú prácu a energiu, ktorú do nej vložili.

„Pripravili ste tak pôdu, aby Duch Svätý zostúpil na vás a vytvoril putá jednoty a priateľstva medzi mladými, pochádzajúcimi z kultúrnych prostredí tak hlboko odlišných a aby posilnil ich lásku ku Kristovi a Cirkvi“ pokračoval Svätý Otec. Potom sa poďakoval všetkým biskupom, kňazom, zasväteným osobám, hostiteľským rodinám, školám, učiteľom, laickým asociáciám, cirkevným hnutiam, spoločenstvám a farnostiam, ktoré prispeli k úspešnému zavŕšeniu svetových dní.

V závere vyzval Svätý Otec všetkých, aby si tak ako on, aj oni so sebou zo Sydney odniesli drahocenné spomienky a duchovné posilnenia a aby sa do svojich domovov vrátili s novým elánom na obranu evanjelia Ježiša Krista. “V sile Ducha Svätého choďte a obnovujte tvárnosť zeme!”- dodal vo svojom príhovore Svätý Otec.

( TK KBS, RV sg;ej ) 20080721029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]