[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Príhovor Benedikta XVI. k telesne postihnutým mladým ľuďom
P:3, 20. 04. 2008 14:27, ZAH

USA (20. apríla, RV) – V sobotu popoludní o 16.00 hod miestneho času, (22.00 hod SEČ), Svätý Otec navštívil diecézny seminár sv. Jozefa, kde sa pomodlil v tamojšej kaplnke a stretol sa so skupinkou asi 50 telesne postihnutých mladých ľudí, ku ktorým sa prihovoril slovami: “Drahí priatelia, som rád, že mám možnosť s vami stráviť niekoľko okamihov. Ďakujem pánovi kardinálovi za jeho pozdrav a predovšetkým ďakujem vašim predstaviteľom za ich milé prejavy úcty a za váš dar. Vedzte, že je pre mňa veľkou radosťou byť s vami. Prosím vás aby ste odovzdali môj pozdrav vašim rodičom a rodinám, vašim učiteľom a asistentom.

Boh vás požehnal darom života a dal vám aj ďalšie schopnosti a kvality. Skrz tieto dary môžete slúžiť rozličným spôsobom Bohu a spoločnosti. Hoci prispenie niektorých by sa mohlo zdať veľkým z zasa iných viac skromné, hodnota svedectva nášho úsilia je vždy znamením nádeje.

Niekedy je namáhavé nájsť pravdu, čo sa javí iba ako ťažkosti, ktoré treba prekonávať alebo ako bolesť, ktorej je potrebné čeliť. Napriek tomu nám viera pomáha otvoriť sa voči horizontom, ktoré vedú poza nás samých a vidieť život tak, ako ho vidí Boh. Bezpodmienečná Božia láska, ktorá sa dotýka každého jednotlivca, je ukazovateľom zmyslu a cieľa pre každého človeka. Cez svoj kríž nám Ježiš skutočne otvára cesto vo svojej spasiteľnej láske (cfr Gv 12,32) a tak nám ukazuje smer - cestu nádeje ktorá nás premieňa takým spôsobom, že sa pre iných stávame nositeľmi nádeje a lásky.

Drahí priatelia, povzbudzujem vás ku každodenným modlitbám za náš svet. Existuje veľa úmyslov a veľa ľudí za ktorých sa môžete modliť, osobitne za tých, ktorí ešte nepoznajú Krista. Prosím vás, aby ste sa modlili aj za mňa. Ako viete, opäť mám o rok viac. Čas letí.

Ešte raz ďakujem vám všetkým, vrátane Giovaniho Cantoriho z katedrály svätého Patrika a členom Chóra nepočujúcich z arcidiecézy. V znamení sily a pokoja, vo veľkej láske voči Pánovi udeľujem vám, vašim rodinám a vašim učiteľom a asistentom moje apoštolské požehnanie.“

( TK KBS, RV pk,ls; pz ) 20080420006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]