[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 26. 02. 2021   Meniny má Viktor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Príhovor Benedikta XVI. pred modlitbou Anjel Pána
P:3, 09. 09. 2007 12:41, ZAHViedeň (9. septembra, RV) - Drahí bratia a sestry,

dnešné dopoludnie bolo pre mňa osobitne krásnou skúsenosťou, keď som mohol s vami všetkými sláviť Pánov deň takým slávnostným a úctivým spôsobom. Eucharistický rítus slávený s primeranou pompéznosťou nám pomáha uvedomiť si nesmiernu veľkosť daru, ktorý nám Boh dáva vo svätej omši e napĺňa nás hlbokou radosťou. Preto som vďačný všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave a priebehu tejto liturgie ako aj prostredníctvom uzobranej prítomnosti na svätých tajomstvách vytvorili atmosféru, v ktorej bolo možné prítomnosť božiu skutočne zažiť.

Úvaha o zmysle nedele a o dnešnom evanjeliovom úryvku nás priviedli k objavu Božej lásky, ktorá „sa zriekla seba samej“ aby sa darovala nám a aby nás priviedla k vnútornej slobode. Tá nám umožňuje „stratiť“ vlastný život, aby sme týmto spôsobom našli život večný. Účasť na tejto láske dala aj Márii silu k svoju bezpodmienečnému „áno“. Vzhľadom na rešpektujúcu a jemnú Božiu lásku, ktorá pre uskutočnenie plánu spásy očakáva slobodnú spoluprácu svojich stvorení, Panna Mária mohla bez akýchkoľvek rozpakov s dôverou sa odovzdať do jeho rúk. Plne disponovaná, celostne otvorená vo svojom vnútri a slobodná od seba, poskytla Bohu možnosť, aby ju naplnil svojou láskou, svojim Duchom Svätým. Takto Mária mohla prijať v sebe Božieho Syna a darovať svetu spasiteľa, ktorý sa jej daroval.

Aj nám, počas eucharistickej slávnosti, bol dnes darovaný Boží Syn. Kto sa zúčastnil na svätom prijímaní nesie v sebe osobitným spôsobom zmŕtvychvstalého Pána. Ako ho Mária nosila vo svojom lone – bezbrannú maličkú ľudskú bytosť, úplne závislú od svojej matky, tak aj Ježiš Kristus pod spôsobom chleba sa zveril vám, drahí bratia a sestry. Milujte ho tak, ako ho milovala Mária! Prineste ho ľuďom, ako ho Mária priniesla k Alžbete, vzbudzujúc plesanie a radosť! Panna Mária darovala Božiemu slovu ľudské telo, aby mohlo vstúpiť do tohto sveta. Darujte aj vy vaše telá Pánovi, aby sa tak stále viac stávali nástrojom Božej lásky, chrámom Ducha Svätého! Prineste nedeľu, deň Pánov so svojim nesmiernym darom do tohto sveta!

Prosme Máriu aby nás naučila stať sa ako ona slobodnými od seba samých, aby sme tak našli v disponovanosti pre Boha našu skutočnú slobodu, skutočný život, autentickú a trvalú radosť.

( TK KBS, RV ls; pz ) 20070909001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]