[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Hudobný gospelový festival v obci Nevoľné
P:3, 23. 02. 2007 15:45, DOM

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) organizuje v dňoch 29. 6. – 1. 7. 2007 gospelový festival s názvom: Voľnosť na Nevoľnom (VNN). Bude sa konať v obci Nevoľné pri Kremnici. Odborným garantom projektu je Richard Čanaky.

VNN je hudobný gospelový festival profesionálnych a amatérskych kapiel. Ponúka priestor na stretnutie mládeže, zábavu, koncerty, workshopy a prostredníctvom nich podporuje neformálne vzdelávanie i duchovný rast mladých ľudí.

Jedným z cieľov festivalu je prezentovať voľnosť ako slobodu bez alkoholu, drog a iných návykových látok. Tento projekt chce prispieť k rozvoju spoločnosti na Slovensku prostredníctvom vzbudenia kresťanských hodnôt v životoch mladých ľudí a ponúknuť im alternatívu zmysluplného trávenia voľného času.

Cieľové skupiny projektu:

- skupina nádejných hudobných talentov – v rámci projektu sú oslovené amatérske kapely z rôznych miest a obcí, čím im chceme ponúknuť priestor na prezentáciu a možnosť nadviazať kontakty s profesionálnou gospelovou hudobnou scénou.

- skupina mládeže Slovenska – o projekte sa prostredníctvom rôznych občianskych združení, neziskových organizácií či médií, s ktorými komunikujeme, dozvie veľké množstvo kresťanskej i nekresťanskej mládeže.

História festivalu:

Festival Voľnosť na Nevoľnom sa realizuje od roku 2004. Jednodňový festival sa postupne predĺžil na dva dni, čomu zodpovedalo aj rozšírenie programu o netradičné workshopy (napr. Grafity school, Fire show, R´n´B dance, Western show a i.) a, samozrejme, o väčší počet účinkujúcich amatérskych i profesionálnych kapiel. Nárast nastal aj v oblasti propagácie, technického vybavenia, úrovne festivalu ako aj pestrosti programu či počtu účastníkov.

Na druhom ročníku festivalu sa zúčastnilo 800 mladých ľudí a v tomto roku očakávame 1300-1600 účastníkov, nakoľko pripravovaný ročník VNN 2007 rozširuje svoje pôsobenie na celoslovenský gospelový festival. Ďalšou zmenou oproti predchádzajúcim ročníkom bude aj účasť kapiel z Českej republiky, Poľska a Ukrajiny.

Jana Grešnerová, zodpovedná za propagáciu festivalu VNN.

( TK KBS, jg;jk ) 20070223032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]