[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 28. 05. 2022   Meniny má Viliam      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Internetová stránka Liturgie hodín opäť bohatšia
P:3, 13. 04. 2006 00:17, DOM

Na Veľkú noc 2006 uplynie presne 6 rokov, čo bola spojazdnená a zverejnená internetová stránka Liturgie hodín www.breviar.sk. Vďaka mnohým dobrovoľníkom tak uzrelo svetlo sveta dielo, ktorž sa postupne rozširuje a poskytuje čoraz viac textov Liturgie hodín.

Stránka už od svojho spustenia obsahuje modlitbu ranných a večerných chvál (vešpier), ako aj kompletné ordinárium z breviára. Za posledný rok boli stránky obohatené o takmer kompletné modlitby posvätných čítaní a modlitby cez deň.

Výhodou oproti inojazyčným stránkam pre liturgiu hodín je fakt, že modlitba ranných a večerných chvál nie je pre každý deň prepisovaná manuálne, ale modlitbu je možné na akýkoľvek deň (i do minulosti a budúcnosti) vygenerovať - poskladať presne tak, ako to pozná každý, kto sa modlí breviár. Práve preto je stránka www.breviar.sk veľkou pomocou najmä pre laikov a tých, ktorých od modlitby Liturgie hodín odrádza "náročné" listovanie a prevracanie stránok s mnohými záložkami. Naopak, zo stránky je možnž vytlačiť konkrétnu modlitbu ranných alebo večerných chvál v jednom súvislom celku bez obtiažneho "listovania" a spájania rôznych častí modlitby. Stránka www.breviar.sk umožňuje zobraziť liturgický kalendár na zadané obdobie (mesiac, rok), môžete si tiež zobraziť tabuľku dátumov pohyblivých slávení pre zadané roky. Obsahuje tiež kompletné Všeobecné smernice o liturgii hodín (aj ich súčasť, Veobecné smernice o liturgickom roku a o kalendári) z breviára.

Je veľkou pomocou, ak si pred ďalekou cestou, keď zvažujete každý kilogram v batožine (napr. pri ceste lietadlom alebo s batohom na pleciach), vopred vytlačíte modlitbu práve na dni vašej cesty. Tiež môže byť užitočná pre kňazov pohodlná príprava textov spoložných modlitieb breviára napr. pre skupiny exercitantov.

Napokon dobrá správa pre tých, ktorí nemajú vždy on-line prístup na internet: "off-line breviár" (vrátane zdrojových kódov) je možné bezplatne stiahnuť a používať pre operačné systémy Windows a UNIX.

( -jv- ) 20060413001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním