[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 27. 09. 2022   Meniny má Cyprián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stanovisko organizátorov PROTESTnej iniciatívy proti reality show VyVolení TV JOJ
P:3, 25. 08. 2005 10:05, PRE

Stanovisko organizátorov PROTESTnej iniciatívy proti reality show VyVolení TV JOJ

Network Slovakia (Spoločenstvo mladých katolíkov aktívnych v médiách) a Katolícke hnutie žien Slovenska informovali vo štvrtok 25. augusta v Bratislave o doterajším priebehom protestu proti vysielaniu reality show VyVolení, počte doteraz vyzbieraných podpisov na petičných hárkoch a ďalšom napredovaní/smerovaní protestnej akcie.

Ich vyhlásenie prinášame v plnom znení:

Stanovisko

organizátorov PROTESTnej iniciatívy proti reality show VyVolení TV JOJ

K najdôležitejším tvorcom kultúry života spoločnosti patria médiá. Už dlho sme veľmi nespokojní s trendom vysielaných programov vo všetkých televíziách na Slovensku. Do popredia sa dostala erotika a násilie.

Naši televízni tvorcovia podľahli svetovému trendu vysielania formátu reality show. Prvé relácie ponúkali divákovi pomerne slušnú a prijateľnú zábavu. Dnes však štartujú iné. TV JOJ pripravuje formát nebezpečný pre kultúru spoločnosti. Reality show VyVolení je v príkrom rozpore s kultúrou, dobrými mravmi, etikou, slušnosťou a taktiež bude veľmi negatívne vplývať na mravný vývin detí a mládeže. Preto sme sa ako občania a diváci rozhodli konať.

Naše organizácie Network slovakia a Katolícke hnutie žien Slovenska zozbierali za šesť týždňov viac ako 78 000 podpisov (k 24. 8. 2005 - 78.755 podpisov). Touto formou žiadame riaditeľa TV JOJ Milana Kňažka, aby zastavil vysielanie relácie alebo aby zmenil jej dramaturgiu.

Slovenskí diváci nepotrebujú propagáciu neviazaných sexuálnych vzťahov, vytváranie celebrít, ktoré svoje kvality zakladajú na schopnosti prostituovať v nádeji na mnohomiliónový zisk pred kamerami v priamom prenose TV JOJ. Relácia VyVolení je postavená na propagácii a uctievaní kultu tela, na zachytení divákov cez ich najnižšie ľudské pudy.

Ako slušní ľudia, občania tohto štátu, odmietame takúto televíznu produkciu. Slovensko a jeho obyvatelia si zaslúžia kvalitné formáty reality shows.

Televízie si musia byť vedomé zodpovednosti za svoje produkty. Neospravedlňuje ich ani to, že divák má možnosť výberu: môže aj nepozerať. Je nepodstatné, či si predmetné vysielanie pozrie desať ľudí alebo milión. Individuálne rozhodnutie diváka pozerať/nepozerať neospravedlňuje producenta ani vysielateľa; nezbavuje ho morálnej zodpovednosti za rozhodnutie reláciu pripraviť a vysielať.

Požiadali sme preto riaditeľa TV JOJ Milana Kňažka o stretnutie. Dúfame, že pochopí zhubnosť vplyvu tejto relácie na slovenskú spoločnosť a prehodnotí dramaturgiu.

Ak tak neurobí a naše obavy sa naplnia, tí čo podpísali protest, ich rodiny a veríme, že aj ďalšie desaťtisíce slušných ľudí, budú bojkotovať nielen vysielanie relácie VyVolení, ale aj celé vysielanie TV JOJ. Zároveň ich budeme vyzývať na bojkot produktov zadávateľov reklamy a sponzorov relácie. Na základe konkrétnych odvysielaných častí podáme podnet na Radu pre vysielanie a retransmisiu a oslovíme aj Výbor Národnej rady SR pre vzdelanie, vedu, šport a mládež, kultúru a médiá.

Network Slovakia

Katolícke hnutie žien Slovenska

Bratislava 25. 8. 2005( KHZS-NS-TK KBS ) 20050825009   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kazachstane

Pápež František v Kanade

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23