[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 09. 05. 2025   Meniny má Roland      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Biblická nedeľa
P:3, 05. 05. 2003 15:18, DOM

Katolícke biblické dielo vo Svite v spolupráci so Slovenskou biblickou spoločnosťou ako aj s medzinárodnou biblickou spoločnosťou pripravili tohto roku zaujímavý projekt. Spoločne sa dohodli, že 3. veľkonočná nedeľa sa bude sláviť ako biblická nedeľa. Ide o podujatie s podporou Konferencie biskupov Slovenska.

Predstavitelia spomínaných inštitúcií chcú veriacich povzbudiť k výraznejšej pozornosti voči Knihe kníh. Ide o to, aby sa Bibliou viac zblížili s Božím Slovom, ktoré chce ľudí osloviť a obohatiť na ceste životom. Základné myšlienky rozvíjajúce túto skutočnosť sú slová sv. Hieronyma: „Kto nepozná Písmo, nepozná Boha“. Biblicky poznať znamená mať s poznaným konkrétnu skúsenosť.

Organizátori podujatia vo svojom posolstve píšu, že európsky človek vo svojej vnútornej prázdnote a vyčerpanosti veľmi potrebuje toto stretnutie so živým Slovom obsiahnuté vo Svätom Písme. Všetky tri čítania tretej veľkonočnej nedele upozorňovali na význam čítania Svätého Písma pre duchovný život kresťana. V tejto tradícii sa hodlá v budúcnosti pokračovať.

( Pavol Jurčaga ) 2003050520   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]