TK KBS

Dnes je utorok 19. 11. 2019   Meniny má Alžbeta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Top témy
Všetky
Synoda o Amazónii

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Odporúčame:

Biskup Judák predsedal rozlúčke s obeťami autobusovej nehody pri Nitre
Nitriansky biskup Mons. Viliam Judák sa 17. novembra 2019 rozlúčil s obeťami tragickej nehody, ktorá sa stala 13. novembra 2019 pri Nitre a pri ktorej zahynulo 12 prevažne mladých ľudí. Spolu s miestnymi kňazmi za nich odslúžil zádušnú svätú omšu vo farskom kostole sv. Štefana Uhorského v Kolíňanoch pri Nitre za účasti najbližších príbuzných.

Biskupi zverejnili stanovisko k otázke politického angažovania klerikov
Bratislavský arcibiskup metropolita a predseda KBS Stanislav Zvolenský a spišský biskup Štefan Sečka zverejnili stanovisko k otázke politického angažovania klerikov. Prinášame ho v plnom znení.

Občianski aktivisti spúšťajú v hlavnom meste novú petíciu za zákaz hazardu
V Bratislave sa spúšťa nová petícia za zákaz hazardu. Stoja za ňou občianski aktivisti z iniciatívy Zastavme hazard, ktorí začínajú so zbieraním podpisov. Žiadajú zákaz herní a kasín v hlavnom meste. Informovali o tom v pondelok na tlačovej konferencii s tým, že iniciatíva je prísne apolitická.

Kresťania čelia čoraz väčšiemu prenasledovaniu, upozorňuje publikácia ACN
Upozorňuje, že situácia prenasledovaných kresťanov vo svete sa zhoršuje. V súčasnosti žije pod hrozbou perzekúcie každý siedmy kresťan, čo predstavuje vyše 300 miliónov kresťanov. Každý jeden z nich čelí kvôli svojej viere určitej forme útlaku - niektorým je odopreté vzdelanie, niektorí prídu o prácu, niektorí sú prenasledovaní a zabití.

V košickej katedrále bola sv. Alžbeta Uhorská vyhlásená za patrónku Košíc
Stalo sa tak prečítaním dekrétu Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí a v závere slávnosti jeho a odovzdaním súčasnému primátorovi. Na slávnosti nechýbali košický eparcha vladyka Milan Chautur, predstavitelia vereného života mesta na čele s primátorom Košíc a predsedom Košického samosprávneho kraja.

Svätý Otec František slávil Svetový deň chudobných: Sú vrátnikmi neba
Pri príležitosti 3. svetového dňa chudobných slávil pápež František v nedeľu 17. novembra svätú omšu v bazilike a na obed pohostil vo vatikánskej aule viac ako tisícku ľudí v núdzi. Pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána poprosil veriacich o modlitbové sprevádzanie pri apoštolskej ceste do Thajska a Japonska, ktorá ho čaká od 19. do 26. novembra.

Pápežovo posolstvo chudobným do Lúrd: Schúľte sa k Panne Márii
Cirkev bude 17. novembra už po tretí krát sláviť Svetový deň chudobných. Pri tejto príležitosti sa v dňoch 14. - 17. novembra koná stretnutie osôb v núdzi a ich priateľov, organizované združením Fratello (Brat) vo Lurdoch. Pápež František sa pútnikom prihovoril cez video. Pripomína im, že sú pokladom Cirkvi a vyzýva ich stať sa apoštolmi Božej nehy.
TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019