TK KBS

Dnes je piatok 10. 04. 2020   Meniny má Igor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press
  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Odporúčame:

ONLINE: Aktualizované info o živote Cirkvi v pandémii koronavírusu
Aj Cirkev zasiahlo šírenie nového koronavírusu. Od 10. do 31. marca sa neslávia verejné sväté omše. Aký je dôvod? Čítajte TU. Za odvrátenie šírenia vírusu vyhlásili biskupi pôst a modlitby.
Priame prenosy bohoslužieb biskupov a farností počas Veľkej noci
Prinášame vám aktualizovaný zoznam veľkonočných bohoslužieb celebrovaných biskupmi z jednotlivých diecéz, ktoré budú prenášané online alebo v televízii. V zozname je možné nájsť tradičné veľkonočné slávenia - avšak - bez účasti veriaciach. Ide o slávenia rímskokatolíckych a gréckokatolíckych biskupov.

Predseda KBS: Pre ochranu zdravia a života je potrebné dodržiavať opatrenia
Katolícka cirkev podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislava Zvolenského rešpektuje rozhodnutia vlády a uvedomuje si, že pre ochranu zdravia a života je nevyhnutné dodržiavať preventívne opatrenia, hoci s bolesťou vníma, že nemôže konať verejné bohoslužby. Povedal to po stretnutí s predsedom vlády SR.

Hlavný hygienik o kritériách pre kostoly otvorené v čase mimo bohoslužieb
Na súkromnej bohoslužbe sa môže zúčastniť len celebrant a nevyhnutná asistencia, prípadne technický pracovník, ktorý zabezpečuje prenos pre veriacich. Počas súkromnej bohoslužby iní ľudia nemôžu do kostola vstupovať. Mimo konania bohoslužieb kostoly môžu byť otvorené, avšak je potrebné zabezpečiť požadované kritériá.

Hlavný hygienik k opatreniam pri svätej spovedi v individuálnych prípadoch
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a opatrenia nariadené Ústredným krízovým štábom Vlády SR nie je teraz možné organizovanie veľkých veľkonočných spovedí pre celé obce alebo farnosti. Hlavný hygienik SR Ján Mikas vydal usmernenia k vysluhovaniu sviatosti zmierenia v individuálnych prípadoch.

Kardinál George Pell bol jednomyseľným rozhodnutím súdu oslobodený
Najvyššia súdna inštancia v Austrálii definitívne oslobodila 78-ročného kardinála Georgea Pella, odsúdeného na 6 rokov väzenia za zneužívanie maloletých. Kardinál Pell ktorý od začiatku neochvejne nástojil na svojej nevinne, bol prepustený z väznice v Barwone a odobral sa do karmelitánskeho rehoľného domu v Melbourne.

Slovenskí biskupi píšu veriacim počas epidémie duchovné povzbudenia
Slovenskí otcovia biskupi budú písať v nasledujúcich dňoch povzbudenia veriacim. Prvé z nich dostalo názov "Čas prehĺbenia túžby". Veriacim ho adresoval košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč. Vo štvrtok, na sviatok sv. Jozefa, sa prihovorí Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup.

Vyšiel prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku (15)
Prinášame prehľad najnovších čísel katolíckych periodík na Slovensku.


(c) TK KBS 2003 - 2020