TK KBS

Dnes je pondelok 23. 09. 2019   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

  Top témy
Všetky
Pápež František v Afrike

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Odporúčame:

Národný pochod za život v Bratislave (aktualizované spravodajstvo)
Za najmenších z nás – to bolo heslo tretieho ročníka Národného pochodu za život v Bratislave (22. septembra 2019). Jeho cieľom bolo verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a podporiť prijatie potrebných legislatívnych zmien. Zároveň upriamil pozornosť na pomoc, ktorú potrebujú tehotné mamičky a rodiny v zložitých životných situáciách.

Fotogaléria z tretieho ročníka Národného pochodu za život (akt.)
Za najmenších z nás – to je heslo tretieho ročníka Národného pochodu za život, ktorý bude v nedeľu 22. septembra 2019 na Námestí Slobody v Bratislave. Cieľom pochodu je verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a podporiť prijatie potrebných legislatívnych zmien.

V Bratislave podporilo "najmenších z nás" približne 50 000 ľudí
V Bratislave dnes podporilo "za najmenších z nás" približne 50 000 ľudí. Vyplýva to z odhadov organizátorov. Na Národný pochod za život, ktorý sa konal po tretíkrát v histórii Slovenska, ich do hlavného mesta pozvala KBS a nezisková organizácia Kanet. Na pochode spolupracovali aj ďalšie cirkvi, spoločenstvá, pro-life organizácie.

Národnému pochodu za život v Bratislave vyjadril podporu Svätý Otec
V liste, ktorý zaslal bratislavskému arcibiskupovi metropolitovi a predsedovi Konferencie biskupov Slovenska Stanislavovi Zvolenskému vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin, ocenil pápež František organizáciu pochodu a všetkým organizátorom a účastníkom udelil svoje apoštolské požehnanie.

Manifest Národného pochodu za život: Život človeka je neoceniteľný
Prinášame plné znenie manifestu Národného pochodu za život v Bratislave. Ide o tretí pochod v histórii Slovenska. Do hlavného mesta ľudí pozvala Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Počas hlavného programu manifest na pódiu prečítal herec Štefan Bučko. Manifest prinášame v plnom znení.

Pred pochodom za život sa konala svätá omša v bratislavskej Inchebe
V Incheba Expo Aréne ju za účasti stoviek ľudí, viacerých biskupov, kňazov, diakonov a zasvätených celebroval predseda KBS Stanislav Zvolenský. Koncelebrovali trnavský arcibiskup Ján Orosch a košický arcibiskup Bernard Bober, ktorý sa prihovoril aj v homílii. Nedeľnou svätou omšou pokračoval program Národného pochodu za život

Arcibiskup Bernard Bober: Pamätajte si: Kto slúži životu, slúži Bohu
Prinášame plné znenie homílie košického arcibiskupa Bernarda Bobera, ktorá zaznela na dnešnej slávnostnej svätej omši pred Národným pochodom za život v v Incehba Expo Aréne v Bratislave. Za účasti stoviek ľudí, viacerých biskupov, kňazov, diakonov a zasvätených celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.
TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019