[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 12. 04. 2021   Meniny má Estera       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Misionári verbisti si obnovili sľuby chudoby, čistoty a poslušnosti
P:3, 09. 09. 2020 14:45, DOMBratislava 9. septembra (TK KBS) Ôsmeho septembra Spoločnosť Božieho Slova oslávila 145 rokov od svojho založenia v malom Holandskom mestečku Steyl. Tento deň je dňom, kedy bratia v časných sľuboch zložili na rok svoje rehoľné zasvätenie evanjeliovej chudoby, čistoty a poslušnosti.

Frt. Lukáš Hanúsek obnovil 5. sľuby, frt. Peter Nguyen Duc Thinh a frt. Peter Nguyen Van Luong 4. sľuby a frt. Dávid Kancian a frt. Václav Plánka 3. sľuby. Slávnosti, ktorá sa uskutočnila na slávnosť Narodenia Panny Márie v kostole sv. Arnolda Janssena v Bratislave, predsedal provinciál Spoločnosti Božieho Slova P. Pavol Kruták SVD.

V homílii páter provinciál povedal, že zídené spoločenstvo sa navzájom pozná, sme si blízki aj v tom, že nás spája myšlienka misií. Prirovnal to k „rodinnej firme“, v ktorej každý jej člen sa snaží pracovať naplno, vkladá svoje talenty, energiu a danosti, pretože pracuje pre svoju rodinu a spoločenstvo. Avšak v našej situácii nejde o náš „podnik“, ale o Ježišov. On povolával ľudí, aby sa stali jeho učeníkmi, aby boli jeho nasledovníkmi. Pred svojím nanebovstúpením ich posiela: „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ /Mt 28, 18,19/ Toto je naša úloha a poslanie, ktoré sme dostali všetci sviatosťou krstu a na ktorej máme a chceme pracovať aj my. Byť s Ježišom a ohlasovať jeho evanjelium, ktoré sme prijali, je bohatstvo a dar a týmto darom sa máme podeliť a obohatiť aj iných. Toto nadšenie chceme vložiť do odovzdávania evanjelia iným. Vďaka nášmu ohlasovaniu sa potom aj naša viera stáva živšou.

Homíliu pátra provinciála Pavla Krutáka SVD je možné nájsť TU

-

Zdroj: verbisti.sk / P. Juraj Begáni SVD

( TK KBS, verb, ml; pz ) 20200909043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]