TK KBS

Dnes je sobota 04. 07. 2020   Meniny má Prokop       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kardinál Tagle: Posolstvo Svätého Otca pre PMD sa týka všetkých
P:3, 28. 05. 2020 17:30, ZAHVatikán 28. mája (RV) Posolstvo pápeža Františka pre riaditeľov a členov Pápežských misijných diel (PMD) hovorí o misijnom duchu celej Cirkvi, preto jeho obsah smeruje prakticky ku všetkým katolíckym veriacim. Takto komentoval dôležitosť dokumentu prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov kardinál Luis Antonio Tagle.

V rozhovore pre Vatican News o obsahu a význame niekoľkostranového posolstva Svätého Otca vydaného na Slávnosť Nanebovstúpenia Pána 21. mája 2020 zdôraznil kardinál Tagle potrebu návratu k vernosti pôvodnému duchu Cirkvi v jej misijnej úlohe. O charaktere posolstva pápeža Františka prefekt Kongregácie pre evanjelizáciu národov uviedol:

„Je veľa vecí, ktoré ma na posolstve pápeža Františka pre PMD upútali. Niektoré z nich by som chcel uviesť. V prvom rade, Svätý Otec prijal pozvanie prihovoriť sa národným riaditeľom PMD počas ich generálneho zhromaždenia, ktoré sa malo konať v máji tohto roku. Kvôli pandémii bolo zhromaždenie zrušené. Avšak namiesto toho, že by Svätý Otec toto zrušenie bral ako príležitosť k odpočinku, rozhodol sa napísať a poslať posolstvo. Pre mňa tento dokument obsahuje nielen slová a intuície pápeža, ale aj jeho vášeň pre misie a starostlivosť o PMD. Pri čítaní dokumentu by sme mali vstúpiť do načúvania jeho duši, jeho nadšeniu, jeho nádejam a jeho obavám.

A na druhom mieste, verím, že i keď je posolstvo špecificky určené národným riaditeľom PMD, pápež chce, aby ho čítala, študovala a uvažovala o ňom celá Cirkev, všetok Boží ľud. Poslúži ako sprievodca pre národných riaditeľov, ktorí práve revidujú svoju úlohu v rámci miestnych cirkví a v celkovej organizácii PMD. Poslúži však aj ako nástroj na spytovanie svedomia celej Cirkvi ohľadom misijného ducha a misijnej angažovanosti.“( TK KBS, RV mh, ml; pz ) 20200528027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020