[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 24. 11. 2020   Meniny má Emília       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

  COVID-19
Núdzový stav

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt Godzone už po 7. krát otvára animátorskú Godzone school
P:3, 31. 08. 2018 14:01, DOMBratislava 31. augusta (TK KBS) Víziou projektu Godzone je priniesť prebudenie na Slovensko a jedným zo spôsobov, ako toto úsilie napĺňa, je práve Godzone school. Jej zámerom je formovať lídrov, ktorí môžu viesť ľudí okolo seba bližšie k Bohu. Preto pre všetkých mladých s túžbou duchovne rásť a vzdelávať sa o Božom kráľovstve je tu možnosť prihlásiť sa do 31.8.2018.

Godzone school je dvojročná animátorská škola, ktorá zahŕňa dvanásť víkendov a jedno letné sústredenie. Ponúka víkendy plné vyučovaní, prednášok, chvál a zároveň čas v malých skupinkách, kde môžu študenti budovať vzťahy medzi sebou a svojimi animátormi. Teoreticky získané poznatky môžu študenti aplikovať vo výstupných projektoch, na ktorých spoločne pracujú. A keďže mladí ľudia sú budúcnosťou, ich využitý potenciál a správne vedenie, môže viesť túto krajinu k zmene.

Spoločenstvo, duchovný rast a formácia sú neoddeliteľnou súčasťou toho, čo nesie Godzone school. A prečo sa oplatí do nej investovať svoj čas hovorí Anna, absolventka minulého ročníka Godzone school: „Každý víkend bol pre mňa kľúčový, lebo som sa naučila nové veci a posunula sa vo vzťahu s Nebeským Otcom na ďalšiu úroveň. Okrem toho som prežila bohatstvo vzťahov. Godzone školu navštevovali mladí rôzneho veku, z rôznych kútov Slovenska a Česka, z rôznych spoločenstiev a v tom celom som zažila jednotu. Niečo, čo nás spájalo. A tým bol Ježiš a túžba ísť za Ním viac. A preto Godzone školu odporúčam každému, kto chce ísť vo svojom živote ďalej, každému, kto potrebuje formáciu a chce slúžiť.“

Prijímacie skúšky sa budú konať 29. septembra 2018. Ďalšie informácie môžu záujemcovia nájsť na stránke:
http://www.godzone.sk/school/

Projekt Godzone je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho predsedom PhDr. ThDr. Jánom Bucom, PhD., katolíckym kňazom pracujúcim s mládežou, ďalej Tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska ThLic. Ondrejom Chrvalom a provinciálom rehole piaristov p. Jurajom Ďurnekom SchP. Chod projektu je financovaný vďaka príspevkom pravidelných aj jednorazových podporovateľov. 

TK KBS informovala Natália Bačíková( TK KBS, nb; pz ) 20180831044   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť]