TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2019   Meniny má Urban       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Pápež v Bulharsku a Severnom Macedónsku

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (23)
P:3, 04. 06. 2018 07:30, DOMBratislava 4. júna (TK KBS) Prinášame výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (23).

------------------------------------------------

Pondelok 4. júna 2018:
- 13:30 h V škole Ducha (Jozef Luscoň SDB: Krása Panny Márie)
Záznamy prednášok z konferencií a pastoračných centier.
- 17:30 h Doma je doma (Roztancovaný kráľ Dávid)
Jeho kód je v každom z nás... O najnovšej inscenácii Tanečného divadla ATak o kráľovi Dávidovi sa dozviete v relácii Doma je doma s Maťou Ostatníkovou.

Utorok 5. júna 2018:
- 17:30 h Doma je doma (Odvážny rok – O2H milovať)
Duchovná príprava na P18 a SDM v Paname Odvážny rok vstupuje do svojej poslednej – deviatej – časti katechézou o odvahe milovať. V centre pozornosti Paliho Danka a jeho hostí stojí plačúca Mária Magdaléna s veľkou dávkou odvahy...
- 21:15 h Spojení oceánom (otec Peter Bujdoš)
Každý z nás v sebe nosí a neustále rozvíja svoj životný príbeh. Súčasťou životného príbehu každého kňaza je aj cesta jeho povolania. Aká bola tá, ktorou prešiel a prechádza otec Peter Bujdoš? Ako sa dostal k pôsobeniu v USA a ako ho prežíva nám rozpovie už v najbližšej časti relácie Spojení oceánom. Moderuje Aneta Lisá.

Streda 6. júna 2018:
- 20:30 h Kresťan v spoločnosti (Kresťan a spravodlivosť)
Podľa Platóna je spravodlivosť cnosť, ktorá dbá na náležitý poriadok v duši. Svätý Tomáš Akvinský povedal, že spravodlivosť je trvalá ochota dať každému, na čo má právo. Aká je spravodlivosť štátu, aká je v práve a aká v našich životoch?
- 21:50 h Fatimské posolstvo (5)
Miniséria spoločnosti EWTN o Fatimskom posolstve. Sto rokov nasledujúcich po fatimských zjaveniach môžeme označiť za storočie kresťanských mučeníkov, keďže kresťanstvo čelilo najhoršiemu prenasledovaniu od čias Rímskej ríše.

Štvrtok 7. júna 2018:
- 16:30 h Kulmenie (Katedra sv. Petra)
V najzadnejšej abside Vatikánskej baziliky bolo rušno. Vysoký, sivovlasý sedemdesiatnik preliezal lešenia, dlhými šľachovitými prstami preklepával sochy, skúmal ich lesk, sústredene pozoroval odraz pozlátených častí. Robil to osobne, hoci mal k dispozícii tridsať spolupracovníkov, z toho dvanásť sochárov. Majster chce ešte všetko skontrolovať a napraviť osobne. Oduševnený starec – umelec sa volal Gianlorenzo Bernini. O oltári Katedry sv. Petra budeme hovoriť v najnovšom Kulmení...
- 21:10 h Poltónklub (Dominika Gurbaľová)
Worshipová a gospelová speváčka z Košíc. Zložila hudbu k najnovšiemu predstaveniu tanečného divadla ATak Dávid, hudobne spolupracuje aj na projekte Odvážneho roka... Moderujú Jerguš a Maruš.

Piatok 8. júna 2018:
- 16:55 h Prelomené ticho
Film Prelomené ticho poukazuje na hľadanie pokoja z pohľadu benediktínskeho mnícha Alberta. Postupne sa zamýšľa nad tým, čo je pokoj vo všeobecnosti, čo ho charakterizuje a čo pokoj znamená pre neho osobne.
- 17:30 h Stalingradská Madona
Dokument rozpráva o vzniku a histórii obrazu – ikony Stalingradskej Madony. Namaľoval ju nemecký vojak, lekár a pastor Kurt Reube počas vianočnej noci v roku 1942 v ruskom Stalingrade. Obraz sa stal symbolom zmierenia národov a vďaka biskupom Stalingradu, Berlína a Coventry aj symbolom zmierenia ľudí troch denominácii. Je to príbeh zničenia a nového života – kríža a zmŕtvychvstania.

Sobota 9. júna 2018:
- 16:45 h Večerná univerzita
Záznam homílii Mons. Jozefa Haľka: ONLINE S BOHOM.
- 20:30 h Abrahám / Biblia (1)
Film rozpráva o živote starozákonného patriarchu Abraháma a je tematicky spätý nielen so zrodom náboženstiev, ale aj s postupným zjednocovaním a formovaním palestínskych kmeňov v jeden národ izraelský.

------------------------------------------------

Relácie pre deti:

Detský program od pondelka do piatku o 8:20 h a 18:35 h

Ichtis – antivírus pre deti. Počítačové vírusy spôsobujú veľa škôd. A čo takto vírusy hnevu, závisti, nenávisti? Ako sa s nimi vysporiadať, to poradí deťom antivírus – rybka menom Ichtis.

------------------------------------------------

TK KBS informovala Eva Lokajová( TK KBS, TV LUX, elo; ml ) 20180604011   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 317 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019