TK KBS

Dnes je nedeľa 24. 06. 2018   Meniny má Ján       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Top témy
Všetky
Anna Kolesárová

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (23)
P:3, 04. 06. 2018 07:00, DOM



Bratislava 4. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (23. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)

Pondelok - Piatok 4. - 8. júna 2018:
- pracovné stretnutia

Streda 6. júna 2018:
- o 20:00 h v Katedrále sv. Martina Lectio divina s názvom "Rady mladému Timotejovi" (1Tim 4, 4-16)

Sobota 9. júna 2018:  
- o 10:00 h svätá omša s požehnaním obnoveného kostola  vo Farnosti Doľany

Nedeľa 10. júna 2018:  
- o 10:30 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Čataj
- o 15:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Kaplna 

Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)

* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 4. júna 2018:
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Pezinok vo Farnosti Grinava

Sobota 9. júna 2018:
- o 10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Bratislava-Dlhé Diely
- o 16:00 h svätá omša v Slavkovicích (ČR) pri príležitosti konania Kongresu o Božom milosrdenstve

Nedeľa 10. júna 2018:
- o 10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Šenkvice
- o 15:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Budmerice

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 4. júna 2018:
- o 11:15 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie so sestrami Premonštrátkami
- o 14:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 18:00 h celebruje svätú omšu u lazaristov v Bratislave-Ružinove, pri ktorej udelí mladým rehoľníkom ministérium lektorátu

Utorok 5. júna 2018:
- o 8:00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikmi
- o 11:30 h prijme na audiencii J.E. princa Alfréda, veľvyslanca Maltézskeho rádu na Slovensku
- o 14:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikmi

Streda 6. júna 2018:
- od 9:30 h sa zúčastní na prijímacích pohovoroch kandidátov kňazskej formácie za Trnavskú arcidiecézu
- o 14:00 h bude predsedať skladaniu sľubu celibátu a vyznaniu vieru kandidátov diakonátu v arcibiskupskej Kaplnke povýšenia Svätého kríža

Štvrtok 7. júna 2018:
- od 10:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
- o 16:45 h celebruje svätú omšu vo farskom kostole v Hlohovci pri príležitosti 1. výročia úmrtia kňaza Petra Kučeru

Piatok 8. júna 2018:
- o 17:00 h bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa z príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

Sobota 9. júna 2018:
- o 19:00 h bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v Národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne z príležitosti púte zdravotníkov

Nedeľa 10. júna 2018:
- o 10:00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Abrahám
- o 20:00 h sa zúčastní v trnavskej Bazilike sv. Mikuláša na koncerte pri príležitosti 60. výročia úmrtia Mikuláša Schneidera Trnavského

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Pondelok 4. júna 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade

Utorok 5. júna 2018:
- vizitácia Farnosti Lúky

Streda 6. júna 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade

Štvrtok 7. júna 2018:
- spoločná rekolekcia kysuckých dekanátov v Kostole Panny Márie Matky Cirkvi na hore Živčáková

Piatok 8. júna 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade

Sobota 9. júna 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Rajec
- o 17.00 h - konsekrácia oltára a kostola vo Farnosti Kysucké Nové Mesto - Panny Márie

Nedeľa 10. júna 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Považská Bystrica - Rozkvet

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)

Pondelok 4. júna 2018:
- 18:00 h svätá omša, sv. Gorazd, Košice

Streda 6. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Kňazskej rady, ABÚ Košice

Štvrtok 7. júna 2018:
- 9:00 h stretnutie prípravného tímu blahorečenia A. Kolesárovej, ABÚ Košice

Piatok 8. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Komisie pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice

Sobota 9. júna 2018:
- 8.30 h vyslúži sviatosť birmovania, Drienov
- 10.30 h vyslúži sviatosť birmovania, Lemešany

Nedeľa 10. júna 2018:
- 10.30 h vyslúži sviatosť birmovania, Nižný Slavkov

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Streda 6. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Kňazskej rady, ABÚ Košice

Štvrtok 7. júna 2018:
- 8:00 h štátne skúšky, TF KU, Košice

Piatok 8. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Komisie pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice

Sobota 9. júna 2018:
- 8:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Fintice
- 10:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Pečovská Nová Ves
- 14:30 h odovzdávanie certifikátov absolventom Kurzu o ochrane maloletých, TF KU, Košice

Nedeľa 10. jún 2018
- 8:30 h vyslúžia sviatosť birmovania, Župčany
- 11.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Prešov – Sídl. III

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

Sobota 9. júna 2018:
- 10:30 h Vyslúži sviatosť birmovania, Kurima

Nedeľa 10. júna 2018:
- 10:30 h požehnanie nového píšťalového organa, Svinia

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Pondelok 4. júna 2018:
- 10:00 h dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 16:30 h stretnutie Ekonomickej rady Rožňavskej diecézy

Utorok 5. júna 2018:
- 10:00 h dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Streda 6. júna 2018:
- 10:00 h dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 h svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (vysielaná rádiom Lumen)

Sobota 9. júna 2018:
- 10:00 h slávnosť kňazskej a diakonských vysviacok, 40. výročia kňazskej vysviacky Mons. Stanislava Stolárika, v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (svätá omša vysielaná rádiom Lumen)

Nedeľa 10. júna 2018:
- 10:30 h vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Jaklovce

Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 04.06.2018
09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie ohľadom projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov“
14.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijate Igora Havrilu, generálneho manažéra Steel arény v Košiciach

Utorok 05.06.2018
09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie otca Petra Tirpáka a Evy Kocanovej ohľadom pútnického turizmu
13.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie dôchodcov zo Šarišského Jastrabia
19.00 hod.: Prešov – Kino Scala – účasť na koncerte s prezentáciou nového CD Počúvaj kapely Peter Milenky & band

Streda 06.06.2018
09.00 hod.: Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – prijímacie pohovory uchádzačov na štúdium teológie a kňazskú formáciu v kňazskom seminári
Prešov – Arcibiskupská rezidecnia – popoludní prijatie Myrny Nazzour z Damasku

Štvrtok 07.06.2018
10.00 hod.: Litmanová – hora Zvir – Svätý ruženec za účasti Myrny Nazzour 
10.30 hod.: Litmanová – hora Zvir – Svätá liturgia, svedectvo Myrny Nazzour 
17.30 hod.: Ľutina – Bazilika minor – Svätý ruženec za účasti Myrny Nazzour 
18.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – Svätá liturgia, svedectvo Myrny Nazzour

Sobota 09.06.2018
10.00 hod.: Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia a diakonská vysviacka druhej skupiny – šiestich svätencov

Nedeľa 10.06.2018
10.00 hod.: Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti začiatku Národného týždňa charity
18.00 hod.: Spišská Nová Ves – účasť na multimediálnom koncerte Ján Pavol II. Spomienka na 1. slovanského pápeža

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------

KOŠICKÁ EPARCHIA

* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)

Pondelok 4. jún 2018:
- 17:30 Svätá liturgia v Cerkvi Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove pri príležitosti osláv životného jubilea kňaza

Utorok 5. jún 2018:
- 9:30 Nahrávanie príhovoru ku sviatku sv. Cyrila a Metoda pre RTVS

Streda 6. jún 2018:
- 12:00 Účasť na prijímacích pohovoroch kandidátov do Gréckokatolíckeho kňazského seminára bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove

Piatok 8. jún 2018:
- 18:00 Svätá liturgia s posviackou liturgických nádob v Cerkvi Narodenia Presvätej Bohorodičky v Zemplínskej Teplici

Sobota 9. jún 2018:
- 10:00 Svätá liturgia v Cerkvi Presvätej Bohorodičky Ochrankyne v Jovse s posviackou zrekonštruovanej fary

Nedeľa 10. jún 2018:
- 10:00 Svätá liturgia s posviackou obnoveného ikonostasu a nového prestola v Cerkvi Zostúpenia Svätého Ducha v Úbreži

Streda – Pondelok 13. – 18. jún 2018:
- Učasť na stretnutí východných katolíckych biskupov Európy v Lungre v Taliansku

Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)

Sobota 9. júna 2018:
- Šaštín – Bazilika Sedembolestnej Panny Márie – Desiata eparchiálna púť – 10:00: slúži archijerejskú liturgiu (priamy televízny prenos RTVS Dvojka)

Štvrtok 14. júna – Nedeľa 17. júna 2018:
Lungro (Taliansko) – zúčastní sa na výročnom stretnutí východných katolíckych hierarchov Európy.

Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, tk; ml ) 20180604006   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 965 x

[naspäť]





TV Lux | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2018