Bratislava 4. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (23. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
Pondelok - Piatok 4. - 8. júna 2018:
- pracovné stretnutia
Streda 6. júna 2018:
- o 20:00 h v Katedrále sv. Martina Lectio divina s názvom "Rady mladému Timotejovi" (1Tim 4, 4-16)
Sobota 9. júna 2018:
- o 10:00 h svätá omša s požehnaním obnoveného kostola vo Farnosti Doľany
Nedeľa 10. júna 2018:
- o 10:30 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Čataj
- o 15:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Kaplna
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 4. júna 2018:
- dopoludnia kňazská rekolekcia dekanátu Pezinok vo Farnosti Grinava
Sobota 9. júna 2018:
- o 10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Bratislava-Dlhé Diely
- o 16:00 h svätá omša v Slavkovicích (ČR) pri príležitosti konania Kongresu o Božom milosrdenstve
Nedeľa 10. júna 2018:
- o 10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Šenkvice
- o 15:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Budmerice
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 4. júna 2018:
- o 11:15 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie so sestrami Premonštrátkami
- o 14:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 18:00 h celebruje svätú omšu u lazaristov v Bratislave-Ružinove, pri ktorej udelí mladým rehoľníkom ministérium lektorátu
Utorok 5. júna 2018:
- o 8:00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikmi
- o 11:30 h prijme na audiencii J.E. princa Alfréda, veľvyslanca Maltézskeho rádu na Slovensku
- o 14:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikmi
Streda 6. júna 2018:
- od 9:30 h sa zúčastní na prijímacích pohovoroch kandidátov kňazskej formácie za Trnavskú arcidiecézu
- o 14:00 h bude predsedať skladaniu sľubu celibátu a vyznaniu vieru kandidátov diakonátu v arcibiskupskej Kaplnke povýšenia Svätého kríža
Štvrtok 7. júna 2018:
- od 10:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
- o 16:45 h celebruje svätú omšu vo farskom kostole v Hlohovci pri príležitosti 1. výročia úmrtia kňaza Petra Kučeru
Piatok 8. júna 2018:
- o 17:00 h bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa z príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
Sobota 9. júna 2018:
- o 19:00 h bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v Národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne z príležitosti púte zdravotníkov
Nedeľa 10. júna 2018:
- o 10:00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Abrahám
- o 20:00 h sa zúčastní v trnavskej Bazilike sv. Mikuláša na koncerte pri príležitosti 60. výročia úmrtia Mikuláša Schneidera Trnavského
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Pondelok 4. júna 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Utorok 5. júna 2018:
- vizitácia Farnosti Lúky
Streda 6. júna 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Štvrtok 7. júna 2018:
- spoločná rekolekcia kysuckých dekanátov v Kostole Panny Márie Matky Cirkvi na hore Živčáková
Piatok 8. júna 2018:
- vybavuje administratívne záležitosti na Biskupskom úrade
Sobota 9. júna 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Rajec
- o 17.00 h - konsekrácia oltára a kostola vo Farnosti Kysucké Nové Mesto - Panny Márie
Nedeľa 10. júna 2018:
- o 10.00 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Považská Bystrica - Rozkvet
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník biskupa)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
Pondelok 4. júna 2018:
- 18:00 h svätá omša, sv. Gorazd, Košice
Streda 6. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Kňazskej rady, ABÚ Košice
Štvrtok 7. júna 2018:
- 9:00 h stretnutie prípravného tímu blahorečenia A. Kolesárovej, ABÚ Košice
Piatok 8. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Komisie pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice
Sobota 9. júna 2018:
- 8.30 h vyslúži sviatosť birmovania, Drienov
- 10.30 h vyslúži sviatosť birmovania, Lemešany
Nedeľa 10. júna 2018:
- 10.30 h vyslúži sviatosť birmovania, Nižný Slavkov
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
Streda 6. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Kňazskej rady, ABÚ Košice
Štvrtok 7. júna 2018:
- 8:00 h štátne skúšky, TF KU, Košice
Piatok 8. júna 2018:
- 10:00 h zasadnutie Komisie pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice
Sobota 9. júna 2018:
- 8:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Fintice
- 10:30 h vyslúži sviatosť birmovania, Pečovská Nová Ves
- 14:30 h odovzdávanie certifikátov absolventom Kurzu o ochrane maloletých, TF KU, Košice
Nedeľa 10. jún 2018
- 8:30 h vyslúžia sviatosť birmovania, Župčany
- 11.00 hod, vyslúži sviatosť birmovania, Prešov – Sídl. III
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
Sobota 9. júna 2018:
- 10:30 h Vyslúži sviatosť birmovania, Kurima
Nedeľa 10. júna 2018:
- 10:30 h požehnanie nového píšťalového organa, Svinia
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok 4. júna 2018:
- 10:00 h dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 16:30 h stretnutie Ekonomickej rady Rožňavskej diecézy
Utorok 5. júna 2018:
- 10:00 h dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Streda 6. júna 2018:
- 10:00 h dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 h pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18:00 h svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (vysielaná rádiom Lumen)
Sobota 9. júna 2018:
- 10:00 h slávnosť kňazskej a diakonských vysviacok, 40. výročia kňazskej vysviacky Mons. Stanislava Stolárika, v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave (svätá omša vysielaná rádiom Lumen)
Nedeľa 10. júna 2018:
- 10:30 h vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Jaklovce
Zdroj: Rožňavská diecéza
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 04.06.2018
09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie ohľadom projektu „Zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov“
14.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijate Igora Havrilu, generálneho manažéra Steel arény v Košiciach
Utorok 05.06.2018
09.30 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie otca Petra Tirpáka a Evy Kocanovej ohľadom pútnického turizmu
13.00 hod.: Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie dôchodcov zo Šarišského Jastrabia
19.00 hod.: Prešov – Kino Scala – účasť na koncerte s prezentáciou nového CD Počúvaj kapely Peter Milenky & band
Streda 06.06.2018
09.00 hod.: Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – prijímacie pohovory uchádzačov na štúdium teológie a kňazskú formáciu v kňazskom seminári
Prešov – Arcibiskupská rezidecnia – popoludní prijatie Myrny Nazzour z Damasku
Štvrtok 07.06.2018
10.00 hod.: Litmanová – hora Zvir – Svätý ruženec za účasti Myrny Nazzour
10.30 hod.: Litmanová – hora Zvir – Svätá liturgia, svedectvo Myrny Nazzour
17.30 hod.: Ľutina – Bazilika minor – Svätý ruženec za účasti Myrny Nazzour
18.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – Svätá liturgia, svedectvo Myrny Nazzour
Sobota 09.06.2018
10.00 hod.: Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia a diakonská vysviacka druhej skupiny – šiestich svätencov
Nedeľa 10.06.2018
10.00 hod.: Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti začiatku Národného týždňa charity
18.00 hod.: Spišská Nová Ves – účasť na multimediálnom koncerte Ján Pavol II. Spomienka na 1. slovanského pápeža
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Pondelok 4. jún 2018:
- 17:30 Svätá liturgia v Cerkvi Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove pri príležitosti osláv životného jubilea kňaza
Utorok 5. jún 2018:
- 9:30 Nahrávanie príhovoru ku sviatku sv. Cyrila a Metoda pre RTVS
Streda 6. jún 2018:
- 12:00 Účasť na prijímacích pohovoroch kandidátov do Gréckokatolíckeho kňazského seminára bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove
Piatok 8. jún 2018:
- 18:00 Svätá liturgia s posviackou liturgických nádob v Cerkvi Narodenia Presvätej Bohorodičky v Zemplínskej Teplici
Sobota 9. jún 2018:
- 10:00 Svätá liturgia v Cerkvi Presvätej Bohorodičky Ochrankyne v Jovse s posviackou zrekonštruovanej fary
Nedeľa 10. jún 2018:
- 10:00 Svätá liturgia s posviackou obnoveného ikonostasu a nového prestola v Cerkvi Zostúpenia Svätého Ducha v Úbreži
Streda – Pondelok 13. – 18. jún 2018:
- Učasť na stretnutí východných katolíckych biskupov Európy v Lungre v Taliansku
Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Sobota 9. júna 2018:
- Šaštín – Bazilika Sedembolestnej Panny Márie – Desiata eparchiálna púť – 10:00: slúži archijerejskú liturgiu (priamy televízny prenos RTVS Dvojka)
Štvrtok 14. júna – Nedeľa 17. júna 2018:
Lungro (Taliansko) – zúčastní sa na výročnom stretnutí východných katolíckych hierarchov Európy.
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.